TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

VIDEO: Keenialane Eliud Kipchoge alistas maratonijooksus kahe tunni piiri

1 minutit lugemist
Keenialane Eliud Kipchoge täitis eesmärgi. Foto: Scanpix

Keenialane Eliud Kipchoge täitis eesmärgi. Foto: Scanpix

Keenialane Eliud Kipchoge tegi täna Viinis ajalugu, joostes tempomeistrite kaasabil maratoni alla kahe tunni, saades lõpuaajaks 1:59.40.

Meest saatsid kogu distantsi maailma paremikku kuuluvad tempomeistreid, kes rajal mitu korda vahetusid, et püsida graafikus. Jooksjate ees sõitis auto, mille katuselt juhiti nende jalge ette rohelist värvi laserkiired, mille järgi jooksjad tempot hoidsid. Keskmiselt läbisid nad kilomeetreid 2.50-ga, kiireim kilomeeter tuli 2.48 ja aeglaseim 2.52.

“See oli minu elu parim hetk,” ütles Kipchoge pärast jooksu. “Keskendusin jooksule alates esimesest kilomeetrst. Lootsin südamest, et suudan joosta alla kahe tunni ja teha ajalugu. Loodan tänasega jätta maailmale positiivse sõnumi, et inimvõimetel ei ole piire,” lisas maratonimees. “Jälgisin tempomeistrite juhiseid. 35 km ja 40 km pidasin oma võimaluseks 50-50.” Pool maad ehk 21,1 km läbis Kipchoge 10 sekundit graafikust kiiremini.

Eliud Kipchoge nimele kuulub ametlik maratoni maailmarekord 2:01.39, mille ta jooksis möödunud aastal Berliinis. Staadionil on ta tulnud kaks korda 5000 m maailmameistriks.

Keenialase Eliud Kipchoge maratonijooksu video