fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladOrienteerumine

Keelu alt vabanenud Tartu kesklinn sai orienteerujate poolt taasavastatud

1 minutit lugemist
Foto: Aldis Toome
Foto: Aldis Toome

Foto: Aldis Toome

Täna Tartus Tähtvere linnaosas ja selle ümbruses peetud 4. Tartu Rogaini põhijooksu üldvõidu võttis meeskond Õnnevalem koosseisus Sander Mirme ja Eduard Taivere. Nii nagu kaks teistki tiimi, võttis võidumeeskond rajalt kõik punktid läbides kokku 31 km ajaga 2:43.18.

„Hea, et lõpuks saab ka Tartu kesklinna rada viia,“ viitas Mirme sellele, et enne orienteerumise MMi, et tohtinud orienteerumist kesklinna piirkonnas korraldada. „See teeb jooksu palju huvitavamaks,“ lisas ta. „Rogain on meie jaoks võrdlemisi rutiinne, aga iga võistlus on alati muidugi heaks treeninguks,“ muljetas Taivere.

Üldarvestuses kuulusid teine ja kolmas koht samuti MM klassi võistlejatele, vastavalt meeskonnale Olerex koosseisus Tarmo Siimsaare ja Rasmus Pind (2:45:44) ja Värska Originaalile, mille liikmeteks Tanel Kalm, Janoš Nikopensius (2:58:06)

Naisvõistkondadest noppis võidu tiim Sammõlsuu, kus jooksjateks Mari ja Katrin Linnus – rajalt tuldi tagasi 115 punkti ning ajaga 2:43:58. „Jõudsime rajalt võtta kõik punktid, mis plaanisime ja aega jäi veel ülegi,“ ütles Katrin. „Linna vahel on ikka hea ja mõnus joosta,“ lisas Mari.

Segavõistkondade seas olid nobedaimad Ranno Erala ja Eve Talts tiimis Dejavu, kes finišisse jõudsid kaks sekundit pärast kontrollaja lõppu ning kaotasid ühe punkti maksimumtulemusest. Rattaklassis läks esikoht vendadele Kristjan ja Sander Linnusele, kes said kõik punktid võetud, kuid olid siiski enda suhtes kriitilised ning leidsid, et mõned pisisvead lipsasid sisse ning oleks saanud ka paremini.

Kokku registreeris end tänasele rogainile 299 orienteerumissõpra, neist 172 põhijooksule. Lähemalt on võimalik veebis tulemustega tutvuda täna hilisõhtul lehel www.seiklushunt.ee. Seiklushundi hooaeg jätkub iganädalaste kolmapäevakutega ning 21. aprillil, kui toimub 59. Jüriöö teateorienteerumise jooks.