TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kaur Kivistik võitis Soomes 3000 m takistusjooksu isikliku rekordiga

1 Minutit lugemist
Kaur Kivistik parandas isiklikku rekordit koguni 10,85 sekundiga ning võitis Jämsäs (Soome) peetud kergejõustikuvõistlustel 3000 m takistusjooksu 8.38,66ga. Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis Kivstik neljandaks. Temast eespool on Ilmar Ruus, Aivar Tsarski ja Mati Uusmaa.
“See on väga hea tulemus Kaurilt. Lootsin aega 8.40 kanti. Kindlasti kasutab ta ära lubatud wild cardi võimaluse Helsingi EMile pääsemiseks,” ütles Jooksuportaalile Tartu Spordiseltsi Kalev jooksutreener Endel Pärn. Kivistik pidi viimase kilomeetri jooksma üksinda, sest teise kilomeetri vedanud Joonas Harjamäki kaotas talle finišis 24 sekundiga. Helsingi EMi normist jäi Kivistikul puudu 3,66 sekundit.
Jekaterina Patjuk sai samal distantsil ajaga 10.09,45 kolmanda koha. Jooksu võitis soomlanna Sandra Eriksson 10.01,04-ga. Eesti Kergejõustikuliit soovib lisada nii Kivistiku kui ka Patjuki Helsingisse EM-võistlustele sõitvate sportlaste nimekirja ilma normi täitmiseta. Patjuk on öelnud, et kui ta alla 10 minuti ei jookse, siis ta EMile ei lähe.