fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kaur Kivistik krossijooksu EMi 58. kohast: olen pisut pettunud

2 minutit lugemist
Kaur Kivistik, Karel Hussar, Mark Abner, Olavi Allase ja Leonid Latsepov võistluspaigas. Foto: erakogu
Kaur Kivistik, Karel Hussar, Mark Abner, Olavi Allase ja Leonid Latsepov võistluspaigas. Foto: erakogu

Kaur Kivistik, Karel Hussar, Mark Abner, Olavi Allase ja Leonid Latsepov võistluspaigas. Foto: erakogu

Täna toimusid Hollandis Tilburgis murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindasid täiskasvanutest Kaur Kivistik, Olavi Allase ja Karel Hussar ning U23 vanuseklassis Mark Abner ja Leonid Latsepov. Eesti jooksjatest sai parimana Kaur Kivistik 58. koha.

U23 mehed jooksid umbes 8 km pikkusel pehmel ja märjal liivasel rajal, kuhu oli pandud kolm palki, millest pidi üle jooksma. Leonid Latsepov sai 86. koha ajaga 26.31. “Mingit imet ei juhtunud ja jooksin oma võimaluste piiril. Algus oli julge ja kiire. Lõpukiirendusel kahjuks jõudu ei jätkunud. Vajalik kogemus on saadud ning tulevikus tuleb vaid kiiremini joosta,” rääkis Latsepov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tema järel lõpetas 87. kohal Mark Abner tulemusega 26.42. “Jooksin kogu distantsi koos Leonidiga. Arvestades praegu kaitseväes teenimist, siis liiga palju justkui ei kurdaks, aga vahe võiks ju võitjaga väiksem olla,” võttis Abner enda tänase jooksu kokku. Kokku jõudis finišisse 92 meest.

Suurest grupist rebisid end lahti kaks meest – prantslane Jimmy Gressier ja Saksamaa esindaja Samuel Fitwi, kes kasvatasid edumaa teiset ees vahepeal kuni 15 sekundini. Distantsi teises pooles suutis prantslane Gressier konkurendi maha raputada ja võitis Euroopa meistritiitli ajaga 23.37. Hõbemedal kuulus Samuel Fitwile, kes kaotas võitjale 8 sekundiga. Pronksmedal läks Prantsusmaale. Selle võitis ajaga 23.48 Hugo Hay.

Meeste põhiklassis sai ligi 10 km distantsil  Eesti jooksjatest parimana Kaur Kivistik 58. koha ajaga 30.50. “Ei olnud täna minu päev. Kerge pettumus. Eesmärk oli kõrgem ja osad mehed kellest lootsin eespool olla, seljatasid hoopis minu. Tuleb teha omad järeldused ja edasi pusida,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nüüd suundub ta Keeniasse laagrisse ja töö käib edasi. “Suured eesmärgid on ikkagi suviseks hooajaks seatud. Esimene vaheetapp on läbi hetke seis on teada saab ainult paremaks minna,” lootis Kivistik.

Olavi Allase lõpetas 68. kohal ajaga 31.14. “Rada oli raske, aga ma olen oma jooksuga väga rahul. Oma pikamaajooksu rekordite põhjal edestasin ma mitmeid endast tugevamaid jooksjaid. Jooksin kuni viimase ringini Kaurist mõned sekundid tagapool ja jälgisin teda, aga viimasel ringil ma ei suutnud kiirendada ja langesin mõne koha,” sõnas Allase.

Karel Hussar lõpetas 81. kohal ajaga 32.34. “Ettevalmistusega oleks pidanud natuke tõsisemalt tegelema. Tean, kus tegin treeningutega vead ja tean nüüd, mida teinekord teisiti teeks. Sain hea esimese kogemuse ja siit saab ainult edasi minna,” märkis Hussar. Kokku jõudis finišisse 85 meest.

Euroopa meistritiitli võitis norralane Filip Ingebrigsten tulemusega 28.49. Hõbemedalile tuli Belgia esindaja Isaac Kimeli tulemusega 28.52 ja pronksile Türgi jooksja Aras Kaya ajaga 28.56.

Murdmaajooksu EMi meeste U23 tulemused

Murdmaajooksu EMi meeste põhiklassi tulemused