fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kaur Kivistik jooksis Belgias oma hooaja tipptulemuse

1 minutit lugemist
Kaur Kivistik. Foto: Marko Mumm/EKJL
Kaur Kivistik. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kaur Kivistik. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kaur Kivistik võistles eile hilisõhtul Belgias Guldensporenmeeting võistlusel 1500 m jooksus, mille lõpetas Eesti tänavuse hooaja teise, kuid enda hooaja parima tulemusega 3.46,33.

Sellega sai ta oma jooksus 2. koha. Kokku peeti seitse jooksu. “Kuna minu hooaja parim tulemus enne eilset ei olnud väga hea (3,48,79, joostud 15. juunil Lätis Ogres – toim.) siis startisin tugevuselt alles neljandas jooksus. Õnneks tegi tempot ka “jänes”, kes esimesed 800 m vedas ning jooksu käima tõmbas. Tempo oli soliidne kõigile,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta ei jäänud rahule kolmanda ringiga, sest kaotas mitu kohta ja sekundeid. “Viimased 300 meetrit tulid selle eest hästi välja. Möödusin neljast-viiest konkurendist ja ega jooksu võitki (võitja aeg 3.46,14 – toim.) kaugele ei jäänud. Seadsin eesmärgiks saada lõpuaeg alla 3.45, millest palju puudu ei jäänud, kuid võitluslikkusest jäi natuke vajaka,” tunnistas Kivistik.

Tal on hea meel, et Belgias jagub võistluseid, kus sajad jooksjad kokku tulevad ja hiliste tundideni higi valavad, teinekord südaööni. “Heameelega käin siin võistlemas. Järgmine start on mul Belgias eeloleval kolmapäeval 3000 m takistusjooksus. Saab eilsest jooksust natuke välja puhata, tahan seal hea esitluse teha,” märkis Kivistik.