Jooksmine

Kassi-hiire mänguga Viimsi jooksul väljus võitjana Timmo Jeret

1 minutit lugemist
Timmo Jeret võitjana Viimis staadionil. Foto: erakogu
Timmo Jeret võitjana Viimis staadionil. Foto: erakogu

Timmo Jeret võitjana Viimis staadionil. Foto: erakogu

Tallinna lähedal Viimsis peeti täna 33. Viimsi jooks, mille korraldamise on oma peale võtnud Viimsi Sport ja Viimsi vald. Jooksu üldvõidu nimel läks kassi-hiire mänguks pikalt koos püsinud viie mehe vahel, millest väljus võitjana Timmo Jeret (Viimis Sport).

Jeretil endal täna Viimsis joosta plaanis polnud. Starti tulek selgus alles üleeile. Viimsi staadionilt põrutasid 15 km pikkuse põhidistantsi algul teistel eest viieliikmeline grupp, kuhu kuulusid Janar Juhkov, Bert Tippi, Indrek Ilumäe, Timmo Jeret ja Aleksander Kulešov. 4 kilomeetrit enne lõppu tegi tempomuutuse Juhkov, kes kiirendas, mille tulemusena Kulešov ja Ilumäe jäid kohe maha, teised hiljem. Bert Tippil ja Timmo Jeretil õnnestus järgneva kilomeetriga Juhkov uuesti kinni püüda.

“Nii kui Juhkovi kätte saime vajutasin omakorda kohe otsa ja sain eest minema. Lõpus puhus tuul vastu, aga jalga oli, nii et tagant keegi enam võitu ei ohustanud. Jooksu ajal peitsin end ilusti tuule eest teiste varju ja õnnestus end niimoodi selle arvelt säästa,” rääkis Timmo Jeret ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees võitis jooksu ajaga 50.18. Teisena jõudis Viimis staadionile finišisse Bert Tippi (CFC spordiklubi) tulemusega 50.36. Vahespurdi teinud Janar Juhkov (Treeningpartner) pidi leppima kolmanda kohaga, kaotades Tippile vaid nelja sekundiga.

“Eile jooksin 17 km ja tegin väikseid lahtijookse. Oleks pidanud selle ära jätma. Tänasel jooksul iga hetk keegi kiirendas, kuid vahet sisse ei tulnud. Olime viiekesi koos kuni jõudsime metsavahelt kergliiklusteele, kus puhus tuul vastu. Vedada meist keegi ei tahtnud, käis kassi-hiire mäng. 12 km peal langes tempo üle 4 minuti kilomeetrile, mis pani mind kiirendama. Timmol oli 1,5 km enne lõppu veel üks käik võtta ja läks täie hooga minema. Jooksin Bertiga koos ja lõpus osutus tema tugevamamaks. Oleks ehk pidanud hiljem kiirendama, aga muidu poleks grupp lagunenud,” arvas Juhkov, kes jäi oma tänase jooksuga rahule.

Naistest võitis Viimis jooksu põhidistantsi Eveli Rebane (SK Jooksupartner) ajaga 1:07.32. Teise koha sai Merike Annuk (SK ProRunner) 1:08.21-ga ja kolmanda koha Evelin Ausmees 1:13.02-ga.

33. Viimsi jooksu tulemused