Jooksmine

Karl Mäe jooksis Poolas 10 km 30 minutiga

1 minutit lugemist
Karl Mäe. Foto: Marko Mumm/EKJL
Karl Mäe. Foto: Marko Mumm/EKJL

Karl Mäe. Foto: Marko Mumm/EKJL

Spordiklubi Altius jooksja Karl Mäe, kelle pikk ettevalmistusperiood Keenias on lõpule jõudnud, tegi 14. aprillil kontrollstardi Varssavi maratoni raames peetud 10 km maanteejooksul, kus sai 10. koha ajaga 30.24. Eesti jooksjatest ei ole tänavu veel keegi nii kiire olnud.

Päris hooaja avastardiga Mäe jaoks tegemist ei olnud, sest jaanuaris jooksis ta Keenias Eldoretis 11 km pikkusel krossijooksul. Varssavisse minnes teadis Mäe, et võistlus on tugeva konkurentsiga ja plaanis ennast esimesse punti sättida. Esimesed neli kilomeetrit püsis koos kümneliikmeline grupp.

“Siis tõmbas üks poolakas rivi pikemaks ja jäin koos kahe ukrainlasega esimest gruppi jälitama. Au ja kiitus neile kahele mehele, tegime kordamööda üksteisele vedamise tööd. Tänu sellele suutsime tempot säilitada ja ühtlaselt finišisse tulla. Esimesed jõudsid juurde panna ja jooksid teise poole distantsist kiiremini,” rääkis Mäe ajakirja jooksja Jooksuportaalile. Ta ise läbis pool maad ajaga 15.02.

Karl Mäe fookus on praegu suunatud lühematele distantsidele. “Varssavi jooks oli heaks indikaatoriks, et näha, kuidas ettevalmistus hooajaks on sujunud,” märkis Mäe. Jooksu võitis poolakas Tomasz Grycko ajaga 29.30. Kolme sekundiga kaotas talle kaasmaalane Kamil Karbowiak. Kolmanda koha sai ukrainlane Roman Romanenko 29.37-ga.