TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Karl Mäe jättis tormise Pärnu Rannajooksu võidu koju

2 Minutit lugemist
Karl Mäe Pärnu Rannastaadionil. Foto: Laura Tammesoo

Karl Mäe Pärnu Rannastaadionil. Foto: Laura Toomesoo

Pärnu Rannajooks lõpetas täna Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituste sarja. Tuule ja vihmaga peetud 10 km pikkuse jooksu võitis meestest Karl Mäe ja naistest Maria Veskla.

Karl Mäe edu teisena lõpetanud Timmo Jereti ees oli ligemale kaks minutit. Kui Mäe finišeeris ajaga 32.09, siis Jeret jõudis finišisse ajaga 33.58. “Tegin kohe algul vahe sisse ja jooksin üksi lõpuni. Tore oli tõdeda, et korraldajad tulid keerulise ilma kiuste üritusega toime ja tublisti tegid kõik teisedki, kes täna kohale jooksma ja kaasa elama tulnud,” ütles Mäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Kuna rada kulgeb mere ääres, ega tuul võõraks ei jäänud. Puhus vist iiliti 45 km/h tunnis ja minusuguse kerge mehe lükkas vahel teelt kõrvale küll,” lisas ta.

Võitjast 1.49 hiljem finišisse jõudnud Timmo Jeret jäi oma tulemusega rahule. “Teadsin, et isiklikku rekordit ma ei ründa ja jooksin koha peale ning teine koht oli täna ka maksimum. Septembris neelasin haiguse tõttu elu esimesed antibiootikumid ja tegin septembris juba hooajast puhkuse ära. Hetkel käib töö juba uut aastat silmas pidades. Arvestades, et jooksin oma viimased lõigutreeningud augustis, olen rahul, et ilma forsseerimata suudan 3.20-ga kilomeetreid joosta. Lähen talvele enesekindlalt vastu peale keerulist septembrikuud,” rääkis Jeret.

Kolmanda koha sai Reimo Oja tulemusega 34.27, kes edestas vaid 0,9 sekundiga neljandaks tulnud Enari Tõnströmi. “Jooksime algul pundis koos Timmo Jereti, Reimo Ojaga ja Margus Hanniga. Poolel maal või natuke enne hakkas punt lagunema, Jeret sai vahe sisse ja mina jooksin Oja ja Hanniga 3.-5. positsioonil,” meenutas Tõnström. “Ca 6 km peal sain väikse vahe teistega sisse. 8-9 km vahel püüdis Oja mind kinni ja mõõdus ning vahe kärises paarikümnele meetrile. Mõtlesin, et 3. koht on läinud ja hoian 4. kohta. Viimasel 300 m tegin veel lõpu kiirenduse ja võtsin vahe põhimõtteliselt kinni. Oleks seda teadnud, et Oja lõpus juurde ei suuda panna oleks võinud varem lõpuspurdiga alustada.” Samas jäi Tõnström jooksuga siiski rahule, sest kaotas tormise ilmaga isiklikule rekordile vaid kolme sekundiga. “Põhifookus oli kolmikürituse 2. koht napsata, mis ka õnnestus.”

Maria Veskla võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo

Maria Veskla võitjana finišis. Foto: Laura Toomesoo

Naistest võitis jooksu Maria Veskla (Sparta) ajaga 38.41. “Jooks tormituultega polnud kerge. Mõne jupi sain teistega koos joosta, aga enamuse distantsist võitlesin üksi. Teadsin, et Anu Piiroja on kusagil selja taga lähedal ja võib järgi jõuda, sest üksi joostes tundus kohati, et tammun lihtsalt paigal. Möödujatele paistsin vist ka koomiliselt laperguste põskedega vastutuules. Kukkusin 4 kilomeetril suure hooga, aga ajasin end püsti, möirgasin ja panin edasi. Kokkuvõttes teeb võit ikka rõõmu, ka mõne kriimu ja marraskil naha hinnaga,” ütles Veskla.

Teisena jõudis Rannastaadionile tagasi Anu Piiroja 39.06-ga. “Kui nädala alguses olid mul veel peas isikliku rekordi mõtted, siis täna stardis pühkis tugev tuul need minema. Sellistes oludes nagu tugev tuul ja vihm pole ma kunagi võistelnud. Stardist minnes jäin teisele positsioonile Maria taha. Suutsin vahet vähemaks joosta, kuid see jäi siiski piisavalt pikaks ja teised konkurendid ka ei ohustanud. Nii et kindlalt 2. kohal lõpuni välja,” lausus Piiroja.

Kolmanda koha sai Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) 40.05-ga.

Rannajooks oli ühtlasi Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse viimaseks etapiks. Lisaks kuuluvad sarja Luitejooks ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Kolme jooksu koondarvestuses osutusid meeste kiireimateks Martin Tamm (koguaeg 1:41.08,5), Enari Tõnström (1:41.24,7) ja Martin Tarkpea (1:41.40,9) ning naistest Anu Piiroja (1:51.52,6), Liliana Torn (1:53.58,0) ja Kadiliis Kuiv (1:54.03,6).

Pärnu Rannajooksu tulemused

Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse koondtulemused