fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

RattasportUudised

Kangert: tundsin end väga tugevana, jalad on väga heaks läinud

1 minutit lugemist

Tanel Kangert hoiab Hispaania velotuuril löögivõimelist positsiooni – üheksa etapi järel asub Astanas sõitev eestlane 14. kohal, kaotades üldliidrile Daniel Morenole (Katjuša) 2.12.

Vueltaks valmistudes põlvedega kimpus olnud Kangertile valmistab aga headmeelt, et probleemid teda enam ei vaeva ja vorm liigub ülesmäge. Heast minekust annab tunnistust ka pühapäeval Vueltal sõidetud etapi viimane kilomeeter, kui Kangert lõputõusul lühikest aega liidrikohta hoidis, kirjutab spordipartner.ee.

“Ründasin 800 meetrit enne finišit tõusu teravaimal lõigul (27%) ja sain kohe väikese edu,” lausus etapil 15. koha saanud ja Morenole 18 sekundit kaotanud Kangert. “Minu ülesanne on aga abistada Vincenzo Nibalit ja ma ei tohi enda tulemust tähtsamaks seada. Lõpp kulges meile hästi – Nibali kaotas Morenole ainult 9 sekundit ja kokkuvõttes tema jaoks midagi olulist ei muutunud.”

Kangert jätkas: “Tundsin end väga tugevana ning olen väga õnnelik, et mu jalad on esimese nädala lõpuks nii heaks läinud. Esmaspäevane etapp on aga tõeline jalamurdja. Viimase 7 kilomeetri keskmine tõusunurk on 10 protsenti. Lisaks on oodata kuuma ilma. Loodan, et mu head jalad säilivad.”