Suusatamine

Kalev Ermits kerkis MK-etapil jälitussõiduga kaks kohta

1 minutit lugemist
Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera
Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera

Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera

Kalev Ermits sai täna Saksamaal Ruhpoldingus maailmakarikasarja viiendal etapil meeste 12,5 km jälitussõidus 54. koha, mis on kahe koha võrra parem kui sprindidistantsil.

Ermits alustas jälitussõitu 56. kohalt liidrist prantslasest Martin Fourcade´st 1.59 hiljem. Kui esimese lamadestiiru läbis Ermits puhtalt ja ta kerkis 49. kohale, siis kolmes järgmises tiirus nii hästi ei läinud. Teise lamadestiiru järel pidi eestlane suusatama koguni kolm trahviringi. Kahes järgmises püstitiirus jäi kummaski üles üks märk. Kokku sõitis Ermits täna viis trahviringi ja lõpetas võistluse 54. kohal (+5.29,6).

Jälitussõidu võitis prantslane Martin Fourcade, kes läbis kõik neli lasketiiru puhtalt. Teisena lõpetas temaga pool distantsi koos sõitnud kaasmaalane Quentin Fillon Maillet (+17,6), kes eksis ühel lasul kolmandas tiirus. Pärast viimast tiiru heitlesid kolmanda koha pärast norralane Vetle Sjastad Christiansen, prantslane Simon Desthieux ja sakslane Benedikt Doll. Lõpusirgel tõusis Christiansen Desthieux kõrvale ja suutis teda napilt 0,1 sekundiga edestada.

MK-sarja üldarvestuses on prantslastel komikjuhtimine. Liidrina jätkab prantslane Martin Fourcade 507 punktiga. Quentin Fillon Maillet´l on koos 436 punkti ja Simon Desthieux´l 435 punkti.

Laskesuusatamise MK-sari jätkub 23. jaanuaril Sloveenias Pokljukas.

Meeste 12,5 km jälitussõidu tulemused

MK-sarja punktiseis