Suusatamine

Kalev Ermits ja Rene Zahkna jõudsid Kontiolahti MK-etapil jälitussõitu

1 minutit lugemist
Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera
Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Kolm Eesti laskesuusatajat startisid täna Soomes Kontiolahtis maailmakarikaetapil, neist kaks Kalev Ermits ja Rene Zahkna jõudsid jälitussõitu.

Kalev Ermits läbis mõlemad lasketiirud puhtalt, kuid see ei andnud paremat kui 35. koht (+1.43,1). Vaatamata kohale avas Ermits oma MK punktiarve. Rene Zahkna ei eksinud samuti lasketiirus kordagi, aga lõpetas sõidu alles 50. kohal (+2.10,1), kuid tagas temagi pääsu jälitussõitu. Oma laskevormi parandav Raido Ränkel tegi lasketiirudes seni karjääri parima tulemuse. Lamadetiirus ühe möödalasu teinud Ränkel lõpetas võistluse 100 mehe konkurentsis 64. kohal (+2.30,5).

Tänase sprindivõistluse võitis norralane Johannes Thingnes Bö. Teiseks tuli prantslane Martin Fourcade (+21,1) ja kolmandakas prantslane Emilien Jacquelin (+22,3). Esikolmik ei eksinud tiirudes kordagi. MK-sarja kokkuvõttes on esikolmiku vahed väikesed. Liidril prantslasel Martin Fourcade´l on koos 880 punkti. Teisel kohal asuval norralasel Johannes Thingnes Böl on 870 punkti ja prantslasel Quentin Fillon Maillet´il 814 punkti. ees ootab veel neli võistlust.

Meeste 10 km sprindidistantsi tulemused