TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kaks kiiremat naist said Radissoni trepijooksul samasuguse tulemuse

2 minutit lugemist
Eilse trepijooksu kiireim mees Rauno Tiits koos kahe võrdse aja jooksnud naisega. Foto: Valdo Jahilo

Eilse trepijooksu kiireim mees Rauno Tiits koos kahe võrdse aja jooksnud Kaili Laanemetsa ja Maria Pavlišinaga. Foto: Valdo Jahilo

Eile õhtul toimus Tallinnas Rävala puisteel Radissoni hotelli treppidel Saucony trepijooksu karikasarja II etapp Radisson Blu Sky tandemjooks, mis lõppes omapärase saavutusega, sest kaks kiiremat naist Kaili Laanemets ja Maria Pavlišina said individuaalarvestuses kirja täpselt ühesuguse lõpuaja.

Nagu viitab ka võistluse nimi, on etapp mõeldud ennekõike kaheliikmelistele tiimidele, kus mõlema osaleja ajad liidetakse üheks tulemuseks. Eraldi arvestus on nii mees+mees, mees+naine ja naine+naine koosseisudele. Tandemi jooksjad ei pidanud startima koos. Paarilise puudumisel oli võimalus tandemeid moodustada ja paariline leida ka kohapeal. Kes paarilisest ilma jäi, sai joosta üksi ning saada oma aeg kirja absoluutarvestuse klassis.

Meestandemite arvestuses osutusid kiiremateks tiim 200-ga Rauno Tiits ja Indrek Vait koguajaga 4.12. Tiits jooksis mööda treppe 26. korrusele üles 2.02-ga ja Vait 2.10-ga. Teiseks tuli ajaga 4.43 Team50 koosseisus Dmitri Tšasovskih ja Mardo Lundver. Nende lõpuajad vastavalt 2.19 ja 2.24. Kolmanda koha sai ajaga 4.57 SK Aaspere, mida esindasid Rando Riks ja Tarmo Aas (2.20, 2.37).

Naistandemitest näitas parimat aega (6.36) keskkonnameti esindajad Merlyn Valma ja Sigrid Turja, kusjuures mõlemad jooksid täpselt ühesuguse lõpuaja 3.18. Järgmise poodiumikoha võttis koguajaga 7.38 LenTa võistkond, milles võistlesid Tatjana Noskova (3.41) ja Jelena Pjatkova (3.57). Kolmanda koha pälvis ajaga 10.03 tandem Tellimused koosseisus Tähde-Delina Vaht (4.34) ja Kristi Rebane (5.29).

Segatandemitest võitis trepijooksu ajaga 5.26 InFocus Team (Mihhail Bõtškov 2.24, Marina Pavlishina 3.02). Teine koht kuulus ajaga 5.30 tiimile Tinky ja Winky (Raivo Laanemets 2.28, Kaili Laanemets 3.02). Kolmandana jõusid üles SKA ajaga 5.31 (Kaarel Tõll 2.19, Mirjam Vint 3.12).

Meeste individuaalvõistluses jooksis üles kõige kiiremini trepijooksude esimeselgi etapil kiireim olnud Rauno Tiits (2.02), korrates rajarekordit. “Stardist läksin ambitsioonika tempoga minema, sest plaan oli proovida joosta üle rajarekord – tuleb tunnistada, et sai antud 98% maksimumist ja tulemuseks sama aeg,” kirjutas Tiits oma blogis. Teise koha sai Indrek Vait, kes kaotas võitjale 8 sekundiga ja kolmanda koha Dmitri Tšasovskih 17 sekundilise kaotusega.

Naiste individuaalarvestuses võtsid kaksikvõidu Kaili Laanemets ja Marina Pavlišina, kelle lõpuajaks fikseeriti mõlemal 3.02. Viie sekundiga jäi neist maha kolmas naine Liina Volmerson.

Tallinna tõusu- ja trepijooksude korraldaja Valdo Jahilo sõnul on nendel võistlustel, kus toimub ajavõtt nn vana tüüpi kiipidega, mile aja lugemise täpsus on 1 sekund, ka varem ette tulnud, et kaks võistlejat saavad ühe tulemuse. “Kuna osaleja peab oma kiibi füüsiliselt ise stardis ja finišis lugerisse torkama, siis võib tekkida olukord, et lühikesel rajal saadakse samu aegu. Teletornis kasutame kaugloetavaid kiipe ja seal saame tulemuse juba sajandiku täpsusega,” selgitas Jahilo.

Kes aga üleliia higistada ja rassida ei soovinud, neil avanes võimalus osa võtta treppide täpsusläbimisest. Selles distsipliinis valis igaüks jõukohase tempo ise. Hinnatakse seda, kes suudab distantsi esimese ja teise poole läbida võimalikult kattuva ajaga.

Siin suutis meestest kõige täpsem olla Mart Kivi Jooksupartnerist, kelle mõlema tulemuse vaheks tuli 9 sekundit (1.11, 1.20). Marko Viru jooksis esimesel korral trepist üles 1.13-ga ja teisel korral 1.27-ga. Kolmandaks jooksis Mardo Lundver. Tema ajad 1.04 ja 1.20 (vahe 16 sekundit).

Naistest näitas kõige täpsemat jooksu Tähde-Delina Vaht (2.09, 2.25). Järgnesid Liina Volmerson (1.24, 1.43) ja Kärt Radik (1.38, 1.58).