fbpx
Jooksmine

Kaisa Kukk lõpetas treeninglaagri Portugalis poolmaratoni võiduga

1 minutit lugemist
Kaisa Kukk jooksmas Faro poolmaratonil. Foto: erakogu
Kaisa Kukk jooksmas Faro poolmaratonil. Foto: erakogu

Kaisa Kukk jooksmas Faro poolmaratonil. Foto: erakogu

Klubi Treeningpartner jooksja Kaisa Kukk pani Portugalis treeninglaagrile ilusa punkti, kui võitis eile Algarve piirkonna halduskeskuses Faros poolmaratoni ajaga 1:21.53. Tema klubikaaslane Janar Juhkov võidutses 10,8 km distantsil ajaga 36.06.

Kaisa Kuke sõnul selgus võistlusel osalemine alles eelmisel õhtul ning seetõttu tuli joosta laagri treeningute pealt. “Kolmapäeval asfaldi mäkkejooksud, neljapäeval mägisel rajal 20 km kross 4.30 tempos ning ka võistluspäeva hommikul tegime tavapärase hommikujooksu 6 km koos ookeanis käimisega. Seega treeningute rütmi plaaniväline võistlus ei häirinud. Poolmaratoni jooksin laagris vatti saanud treeningtossudega,” tõdes Kukk.

“Rada ei olnud just kergete killast – pikad tuulised kilomeetrid, kruusalõigud, libedad munakivid, palju pöördeid ja korralikult tõusumeetreid. Samas korraldus super, emotsioonid laes ning kaasaelajad polnud ka kitsid. Treener Urmas Randma ei lubanud mul kiiremini joosta 4 minutit kilomeetrile. Üle pool maa hoidsin sellest kinni, olles 3.-4. kohal. 15. kilomeetril nägin, et vahe esimeste naistega pole midagi püüdmatut ning kuna eelnev maa oli korraliku varuga joostud, siis lõpp tuli veidi kiirem,” meenutas Kukk võistlust.