Triatlon

Kaidi Kivioja sai triatloni MK avaetapil Austraalias 15. koha

1 minutit lugemist
Kaidi Kivioja Austraalias hooaja avavõistlusel. Foto: erakogu

Kaidi Kivioja Austraalias hooaja avavõistlusel. Foto: erakogu

Kaidi Kivioja sai eile Austraalias Mooloolabas triatloni maailmakarika avaetapi sprindidistantsil 15. koha koguajaga 59.15. Kivioja ujus 750 m ajaga 9.20, sõitis rattaga 20 km ajaga 30.17 ja jooksis 5 km ajaga 18.21. Sprindi võitis Vicky Holland Suurbritanniast tulemusega 57.46.

Järgneb koroonaviirusest põhjustatud pikem võistluspaus. Pidades silmas COVID-19 kiiret levikut kogu maailmas, otsustas Rahvusvahelise Triatloni Liidu juhatus peatada kogu tegevuse kuni 30. aprillini. Meede hõlmab kõigi maailma triatloni kalendris olevate võistluste edasi lükkamist ning kursuste, laagrite ja muu tegevuse ära jätmist. Alates 16. märtsist on külmutatud 2020 ITU edetabel, olümpia kvalifikatsiooni tabel, paratriatloni edetabel ja paraolümpia kvalifikatsiooni tabel.

Rahvusvahelise Triatloni Liidu president ja ROK-i liige Marisol Casado ütles: „See on raske otsus. Kuid see on vastu võetud sportlaste, treenerite, ametnike, juhendajate, personali tervise ja turvalisuse huvides. Me võtame selle otsuse vastu veendunult, et peame tegema kõik endast oleneva viiruse leviku tõkestamiseks ja peatamiseks. See on meie kui ühiskonna vastutus. Me ei saa riskida, et meie sportlased, treenerid, ametnikud ja töötajad reisivad sellel keerulisel ajal ümber maailma. ”

Kõik ITU triatloni kalendris olevad sündmused lükatakse edasi kuni järgmise ostuseni.

Triatloni Mooloolaba MK-etapi sprindidistantsi tulemused