TriatlonUudised

Kaidi Kivioja Ironman 70.3 Bahrain võistlusel

1 minutit lugemist
Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja pälvis Ironman 70.3 Bahrain võistlusel PRO klassi naiste seas kuuenda koha koguajaga neli tundi, kaks minutit ja 20 sekundit.
Tekst: Eesti Triatloni Liit
Fotol: Kaidi Kivioja (vasakult kolmas) Ironman 70.3 Bahraini võistluse pjedestaalil (Erakogu)

Kivioja ujus 1,9 kilomeetrit ajaga 26 minutit ja 54 sekundit, millega tuli kümnenda PRO klassi naisena veest välja. 90-kilomeetrise rattadistantsi väntas eestlanna läbi kahe tunni, üheksa minuti ja 49 sekundiga ning lõpetuseks jooksis poolmaratoni ajaga üks tund, 22 minutit ja 16 sekundit.

„Võin oma stardiga väga rahule jääda. Ujumine oli suhteliselt suures grupis koos naistega, kellele olen varem kaotanud. Näiteks Lahtis toimunud MM-il jäin neile alla ühe minutiga, mis tähendab, et juba ujumine läks seekord päris hästi,” rääkis Kivioja võistluse järel. „Rattarajal oli enesetunne samuti päris hea ja sõitsin koos kolme teise naisega, kes samamoodi on tavaliselt minust tugevamad olnud, aga seekord suutsin ka ise n-ö grupi ees tööd teha.”

„Jooksu alustasin 8. positsioonil, aga vahed olid väikesed, mis tegi jooksu väga põnevaks,” jätkas Kivioja. „Vahepeal olin ka 5. kohal, kuid lõpp läks päris raskeks ja tagant tuli päeva kiireim jooksja mööda. See 6. koht sellises seltskonnas on väga rõõmustav ja eriti see, et kaotus ei olnud maailma tippudele väga suur. Tegin natuke statistikat ka – see oli mu 10. IM 70.3 start ja kui esimene kord Tallinnas kaotasin Kat Matthewsile kaheksa minutit, siis Bahrainis kolm ja need tulid ainult jooksuga. Kolme aastaga on edasiminekut olnud küll.”

Matthews pälvis esikoha koguajaga kolm tundi, 59 minutit ja seitse sekundit. Teisena lõpetanud Amelia Watkinson kaotas talle 36 sekundiga ning kolmanda koha teeninud Caroline Pohle ühe minuti ja kümne sekundiga. Kivioja jäi võitjale alla kolme minuti ja 13 sekundiga.

PRO klassi meeste seas olid parimad Marten Van Riel (3:31.21), Henri Schoeman (+1.28) ja Max Stapley (+2.58).

Loe rohkem: https://www.triatlon.ee/