SuusatamineUudised

Kahevõistluse MK-etapp Otepääl

2 minutit lugemist
Nädalavahetusel toimunud kahevõistluse MK-etapp sai reedel alguse mass-stardiga.

See tähendab, et võistlejad suundusid esmalt murdmaarajale ning pärast seda hüppemäele. Meestes võitis suusasõiduJarl Magnus Riiber ning Kristjan Ilves kaotas suusarajal Riiberile 2,4 sekundit. Hüppemäel järgnenud tulemuste põhjal krooniti tänase päeva võitjaks Riiber, kuid Kristjan Ilves rõõmustas kodupublikult kõrge teise kohaga. Kolmanda koha saavutas Johannes Lamparter. Naistest võitis reedese võistluspäeva Gyda Westvold Hansen.

Märkimisväärne oli, et Kristjan Ilvesele tuli kodusele MK-etapile kaasa elama õpetajad ja õpilasi üle Eesti. Läänemaa ühisgümnaasiumi õpetaja Leelo sõnas, et kuna koolis on eraldi tervisesuund, kus õpilased tegelevad palju just liikumise ja spordiga, siis oli kodune MK-etapp ideaalne võimalus tutvustada kahevõistlust. Kirivere gümnaasiumi õpetaja Viive sõnas, et kuigi see on nende esimene kord kahevõistluse MK-etapil, ei ole see kindlasti viimane.

Meeleolukas kahevõistluse MK-etapp Otepääl Tehvandi spordikeskuses jätkus laupäeval meeste ja naiste individuaalvõistlusega.

Kristjan Ilves kordas oma reedest tulemust ning saavutas kõrge teise koha.

Laupäevane võistluspäev algas Tehvandi spordikeskuses naiste ja meeste individuaalvõistlusega. Nii suusastaadionil kui hüppemäel valitsesid ideaalsed tuuleolud ning pealtvaatajaid oli kohale tulnud ligi 3000. Hüppevõistluse võitis Kristjan Ilves, lennates 98 meetri kaugusele ning teenides 127,7 punkti. Ilvese edu murdmaarajale minnes oli Lamparteri ees 5 sekundit ning Riiberi ees 10 sekundit. Murdmaarajal püsisid liidritena Ilves, Riiber, Lamparter ja vennad Retteneggerid ning viiene grupp pakkus publikule põnevat vaatemängu kuni viimase ringini. Finišisirge ületas esimesena Riiber ning Ilves kordas oma eilset tulemust ning saavutas kõrge teise koha.

Otepääl Tehvandi spordikeskuses toimunud kahevõistluse maailmakarikasarja etapi lõpetasid pühapäeval meeste ja naiste individuaalvõistlused.

Meeleolukad kolm võistluspäeva tõestasid, et kahevõistlusel on eestimaalaste südames kindel koht.

Pühapäevasel võistlusel näitas Kristjan Ilves taas tugevat sooritust, kogudes hüppemäel 129,2 punkti (100,5 meetrit). Ilves suundus murdmaarajale kolmandana, Riiberist 24 sekundi kaugusel ning Stefan Retteneggerist 2 sekundi kaugusel. Finišisirge ületas esimesena Riiber, talle järgnesid Stefan Rettenegger ja sakslane David Mach. Ilves saavutas neljanda koha. Kristjan Ilves sõnas, et Otepääle kohale tulnud publik oli talle suureks toeks ning andis lisaenergiat.

Kolmel võistluspäeval rullus Otepääl lahti tõeline suusapidu, sest võistluste kõrvalprogramm pakkus pealtvaatajatele hulgaliselt tegevusi. Reede õhtul esines Nancy, laupäeva õhtul Traffic. Lisaks sellele toimus publiku hulgas ennustusvõistlus ja meelelahutuslik mälumäng, näomaalingud ning palju muud.

https://www.suusaliit.ee/et/kahevoistlus

Foto: Tarmo Tomson