fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kahe Silla jooksu võitsid Ibrahim Mukunga Wachira ja isikliku rekordiga Liina Tšernov

3 minutit lugemist
Ibarhim Mukunga Wachira võitjana finišis. Foto: Albert Sillaste
Ibarhim Mukunga Wachira võitjana finišis. Foto: Albert Sillaste

Ibarhim Mukunga Wachira võitjana finišis. Foto: Albert Sillaste

Täna Pärnus toimunud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu võitis taas Eestisse tulnud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ja naistest Liina Tšernov, kes tänu Jekaterina Patjuki poolt pakutud konkurentsile uuendas jälle oma 10 km maanteejooksu isiklikku rekordit.

Soosikutena läksid rajale neli nädalat tagasi Londoni maailmameistrivõistlustel maratoni läbinud Tiidrek Nurme ja Roman Fosti, varemgi Pärnus võidutsenud Ibrahim Mukunga Wachira Keeniast ning tugev Läti võhmamees Valeris Zolnerovics. Juba esimestest kilomeetritest tugevat tempot teinud Wachirale 10-kilomeetrisel ringil vastast ei leidunud ning Eesti jooksõbrale tuttav aafriklane kordas 29.44,6ga mullust esikohta. „Olin suvel Keenias ja treenisin kõvasti. Juba algusest peale tundsin, et vorm lubab võidu peale mõelda ja läksin oma teed. Veidi häiris esimese poole tugev vastutuul“, märkis võitja, kes lubas järgmise stardi teha nädala pärast toimuval SEB Tallinna Maratoni 10 km distantsil.

Põneva lõpuheitluse pidasid maha Nurme ja Zolnerovics, millest võitjana väljus eelmiselgi aastal teise koha saavutanud Nurme TÜ Akadeemilisest Spordiklubist (30.00,05). “Ma ei ole praegu supervormis, pigem keskpärases. Pärast maratoni läks tükk aega enne, kui sellest ära taastusin. LIsaks on mul neli lisakilo juurde tekkinud. Eks see MMi maraton oli ikka päris ränk,” ütles Tiidrek Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuna esimeses pooles puhus täna vastutuul ja teises pooles taganttuul, tuli Nurme sõnul distantsi teine pool tal kiirem.

“Jooksin koos koos tugeva lätlasega, kes jooksis tänavu Riias maratoni üksinda 2:14. Tegemist on Euroopa tipptasemel jooksjaga. Lõpus, viimasel 500 meetril tõstsin tempot ja tema seda nii palju teha ei suutnud,” lausus Nurme. Läti maratoni- ja poolmaratoni rekordiomanik pälvis 30.03-ga kolmanda kohaga.

Tiidrek Nurme järgmisel nädalavahetusel traditsioonilisel SEB Tallinna Maratoni raames toimuval sügisjooksu 10 km distantsil ei võistle, vaid teeb seekord kaasa poolmaratonis, kus on stardis nii lätlane kui ka Mukunga. “Tõotab tulla põnev võistlus. Ma enda šansse ülikõrgeks ei hinda, kuid nende meestega, kes stardis võin konkureerida,” ütles Nurme.

Poodiumilt jäi esimesena välja pärnakas Roman Fosti (30.51,5). Fosti sõnul ei ole ta veel MMi maratonist täielikult taastunud, kuid loodab startida 22. oktoobril Torino maratonil. Järgnesid Raido Mitt ja Argo Jõesoo. Raido Mitt jäi oma 5. kohaga rahule. “Teadsin, et 5. koht on täna minu maksimum, nii et kohaga olen rahul. Aeg on ka tegelikult väga hea, kuigi tahtsin joosta alla 31 minuti. (Miti aeg 31.05,3 – toim.) Ilmselt jäi selle taha, et jooksin suure osa rajast üksi. Esimesed kaks kilomeetrit püsisin juhtgrupis, aga see tempo osutus liiga kõrgeks, nii et lasin tempot alla. Kilomeetrid 2-7 jooksin üksi, siis püüdis mind kinni Argo, kellega paar kilomeetrit koos jooksin. Lõpus sain Argo eest uuesti ära ning suutsin korraliku viimase kilomeetri teha,” võttis Mitt oma jooksu kokku.

Liina Tšernov finišis. Foto: Albert Sillaste

Liina Tšernov finišis. Foto: Albert Sillaste

Naistest võidutses isikliku rekordiga 34.10,3 üldarvestuses 18. kohale tulnud Jooksupartneri esindaja Liina Tšernov. Tema varasem tippmark 10 km maanteejooksus 34.20,0 pärines Peetri jooksult. Teisena finišeerus ajaga 34.14,8 Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi liige Jekaterina Patjuk. “Jooksime kogu aeg kahekesi koos, viimasel kilomeetril olin ma natuke kiirem. Võibolla hoiab Katja end Tallinnas poolmaratoniks. Täna tegin end varbale liiga, finišis andis päris korralikult tunda,” sõnas Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema tänavune jooksuhooaeg lõpeb Tallinnas sügisjooksu 10 km distantsiga.

Jekaterina Patjuk suutis täna samuti kiirem olla, kui Peetri jooksul. “Progress on olemas. Aitame teineteist tempoga, nii tuleb ka hea tulemus. Jalaga on kõik korras. Tallinnas jooksen poolmaratoni, milleks olen valmistunud,” mainis Patjuk. Kolmandaks platseerus ajaga 36.42,6 Eestit Rio olümpiamängudel esindanud Liina Luik.

“Kui ma oleksin terve olnud ja terve suve korralikult harjutanud, oleks nende aeg minu jaoks ka võimetekohane olnud, aga kahjuks läks nii, et kevad-suvi olin vigastuse küüsis. Sõitsin rattaga ja ujusin. Luuümbrise põletik kimbutas, vahel sain treenida, siis pidin jälle kuu aega maha võtma. Juuli võtsin täiesti vabaks. Olen kuu aega saanud harjutada, neist kaks nädalat enamasti fartlekki jooksnud. Selle põhjal võib tänase tulemusega rahule jääda,” rääkis Luik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Praeguseks on vigastus Luigel taandunud. Maratoni jookseb ta taas alles tuleva kevadel. Tallinnas jookseb ta järgmisel nädalavahetusel 10 km distantsil, kuna poolmaratoni ja maratoni veel ära ei kestaks.

Kahe Silla jooksu kahepäevast programmi tuli nautima muljetavaldav arv spordisõpru. Raja läbis 1893 jooksjat ja ligi 700 käijat-kepikõndijat. Päev varem toimunud laste- ja noortejooksudest sai osa 1023 noort spordisõpra ning 5 ratastoolisõitjat.

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu tulemused