Talisport

Juunioride MM võitja Henry Sildaru õpib suuskadega uusi trikke sooritama

1 minutit lugemist

14-aastane freestyle-suusataja Henry Sildaru pürgib treenerist isa Tõnis Sildaru abiga maailma paremikku. Tänavu talvel on timmitud vormi Šveitsis Crans Montanas treenides ja võisteldes.

Treeningulaager algas jaanuari lõpus väikese tagasilöögiga, sest Sildarute sinna jõudes sadas kohe maha pool meetrit lund. Lumesaju tõttu jäeti ära kaua oodatud Euroopa karikavõistluste pargisõit. Enne seda osales Henry viimati rahvusvahelisel võistlusel möödunud aasta 8. veebruaril, kui saavutas Slovakkias Kremnicas Euroopa karikavõistluste etapil Big Airi hüpetes 20. koha.

Tohutule lumesajule järgnes lausvihm. „Ilm on siin mägedes pisut heitlik,” sõnas Tõnis Sildaru ilmasündmuste keerises. Õnneks ilm siiski natuke stabiliseerus ning Henry sai paari päeva möödudes ennast üle pika aja teistega võrrelda rennisõidus, kus saavutas Euroopa karikavõistluste etapil teise koha. Muu hulgas edestas Tallinna koolipoiss 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamängudel kaheksanda koha saanud Andreas Gohli ja 2019. aasta Park City maailmameistrivõistluste 14. koha meest Rafael Kreienbühli.

Sihid selged

Pika koroonaviirusest põhjustatud võistluspausi ajal ei saanud Henry ennast teistega võrrelda ning huvi oli suur, mis selle ajaga on juhtunud ja mis tasemel püsinud. Salamisi oli tema eesmärk jõuda finaali, kuid teine koht oli juba väga hea üllatus. Samas tõdes noormees, et edukas tulemus oli pigem suur erand kui reegel. 14-aastased siiski meeste seas sellel tasemel sõna sekka ei saa öelda. Kellegi ebaõnn on kellegi õnn.

Üks võistlemise eesmärke on koguda punkte, et saada sügisest osaleda maailmavõistluste karusellil. „Selleks tulime harjutama ja võistlema Šveitsi Crans Montanasse, kus viibime peaaegu kaks kuud,” rääkis Tõnis Sildaru. „Siin on head tingimused treenimiseks, lisaks on naaberkeskustes võistlused, kust saame osa võtta.”

Samas on ka Šveitsis spordikeskused koroonaviiruse tõttu suletud, kuid Sildarutel on neil treeninguvahendid kaasas, vajadusel saab poeg hotellitoas harjutada. „Tuleb võtta antud olukorrast maksimum,” sõnas treener.

Lugu Henry Sildarust ilmus 2021. aasta veebruar-märtsi Jooksjas (nr 1,71).

Loe täispikka lugu Jooksja diginumbrist, mida saab tellida SIIT.