fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Triatlon

Juuli algul tuleb tipptasemel triatlon Tallinna külje alla

1 minutit lugemist

Eesti triatloni karikavõistlused ja parimad triatleedid toob Tallinna lähistele Männikule Saku triatlon. Juba saavad huvilised end võistlusele kirja panna, selle nädala lõpuni on registreerimine Saku Triatlonile eriti soodne.

21CC Triatloniklubi koordinaator Jane Oidekivi sõnul koguneb Eesti triatloniparemik 7. juulil Saku vallas. “Loodame stardis näha seni silma paistnud noorte tippude kõrval rohkelt harrastajaid ja spordisõpru,” rääkis Jane Oidekivi. “Lootust on, et võistlusel stardib ka Eesti koondislasi. See ongi triatloni võlu, et ühel rajal on kõrvuti igal tasemel sportlased, igaühel oma eesmärk ja taktika.”

Saku triatlon on Eesti karikavõistluste neljas etapp. Võistluskeskus rajatakse Valdeku karjääri kaldale, jalgrattasõidul läbivad võistlejad ka Saku keskust. Suvisel võistlusel on kavas 3 distantsi: lastedistants; rahva- ja noortedistants ja põhidistants, mille pikkus on 750 m ujumist, 20 km rattasõitu ja 5 km jooksu.

“Rahvadistantsil saavad osaleda ka võistkonnad, mille iga liige läbib ühe osa-ala. Esimene võistkonna liige ujub 300 meetrit, teine liige läbib 12 kilomeetrit rattaga ja kolmas võistkonna liige jookseb 3 kilomeetrit. Just võistkondlik arvestus pakub hea võimaluse ühiselt triatloniga esmatutvust teha,” teatas Jane Oidekivi. “Saku Triatlon on suurepärane võimalus kõigile pealtvaatajatele triatloni vaatama tulla. Väga oodatud on ka pealinlased, sest võistluskeskus jääb ju linnapiirist vaid mõne kilomeetri kaugusele,” lisas ta.

Korraldajad on eriliselt tähelepanu pööranud võistlejate turvalisusele, nii võivad harrastajad end ka ujumisetapil hästi tunda. Rattaetapi tarvis pakutakse rattalaenutust. Võistlejaile on organiseeritud toitlustus.

Lisainfo ja registreerimine: www.21cc.ee/saku.