fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Triatlon

Jüri basseinitriatloni võitsid Hans Korman ja Kaidi Kivioja

1 minutit lugemist
Pühapäeval toimunud Jüri basseinitriatlonist võttis osa pea 180 võistlejat, see tähistab kolmandat aastat toimunud võistluse rekordit. Meeste arvestuses võitles end esikohale Hans Korman, naistest läbis raja kõige kiiremini Kaidi Kivioja.
Nädalapäevad tagasi duatloni Eesti meistritiitli võitnud Hans Korman (Tabasalu Triatloniklubi) läbis põhidistantsi raja ajaga 34.52,5. Naistest parima Kaidi Kivioja (Vinni VAK) tulemus oli 37.41,9. Põhidistants koosnes Jüris 300 m ujumisest, 15 km rattasõidust ja 3 km jooksust.
21CC Triatloniklubi koordinaator Jane Oidekivi sõnul soosis päikseline ilm võistluse läbiviimist. “Rajal oli hulgaliselt võistlejaid. Head meelt tegi, et leidus neid, kes said triatlonist osa esimest korda. Võistlustules oli ka 11 võistkonda,” rääkis Oidekivi. “Täname kõiki abilisi, kes võistluse õnnestumisele kaasa aitasid.”
Esmakordselt kavas olnud lastevõistluse võitsid Heikko Peensaar (Tabasalu Triatloniklubi) ja Maria-Elisabeth Martinson (Tabasalu Ujumisklubi). Suur osa lastedistantsil osalenutest oli triatlonirajal võistlemas esimest korda.
Jane Oidekivi sõnul on basseinitriatlonid Eestis olulised, sest võimaldavad triatleetidel üksteisest mõõtu võtta ka kevadel ja sügisel, kui avaveekogudes on vesi külm. Jüri võistlus toob kokku triatleedid üle Eesti, et kevadist vormi testida. Jüri basseinitriatloni korraldas 21CC Triatloniklubi. Esimest korda viidi võistlus läbi 2010. aastal, mullu osales pea sada võistlejat. Kiireimad olid siis Karl Rauno Miljand ja Alma Sarapuu.