Jooksmine

Julbo päikeseprillid – enam ei ole vahet, mis ilm on väljas!

4 minutit lugemist

Vabaduse ja sõltumatuse vaim on läbi aegade mõjutanud Julbo päikeseprillide teostust ja stiili. Julbo päikeseprillid on alati pakkunud usaldusväärsust ja kaitset – Su silmad on kaitstud nii vee peal kui ka mägedes, lumel ja tuule käes, et saaksid oma kirge täiega nautida.

Miks on päikeseprillid olulised?

Nii nagu UV-kiired on ohtlikud nahale, on UV-kiired ohtlikud ka silmadele. UV-kiirgus on silmale nähtamatu ja neeldub silma rakkudes. Liigne kiirgus kahjustab nii silma sarvkesta, läätse kui ka silmapõhja.

 • UV kiirgus mägedes on kõige ekstreemsem, eriti talvel. Lumi peegeldab tagasi 85% UV kiirgust ja kiirguse intensiivsus kasvab 10% iga 1000 meetri tõusu juures. Mägedes on soovitatav kanda külgedelt suletud ja maksimaalse kaitsega prille.
 • UV kiirgus merel – liiv peegeldab tagasi 10% kiirgustest ja vesi umbes 20%. Mida suurem on õhu suhteline niiskus, seda kõrgem on kiirguse risk.
 • Laste silmad, eriti aga väikeste laste silmad on palju õrnemad kui täiskasvanutel. Eriti ohtlik vanus on kuni 13 eluaastani.

Oluline on ka meeles pidada, et tavalised päikeseprillid, millel puudub hea kiirguskaitse, on väga ohtlikud. Tumedaks värvitud klaas laseb silma pupillil suureneda ning silmad saavad veelgi rohkem kahjustada, kui ilma päikeseprillideta!

Julbo päikeseprillid saadaval 4-s kollektsioonis

 • OUTDOOR /Matkamine ja Alpinism/ – traditsioonilised mägimatka ja alpinismiprillid teostatuna uudsetest materjalidest. Tehniline täiuslikkus ja seinast seina valik moegurmaanidele.
 • NAUTIC /Vesi/– päikeseprillide lipulaevastik nii soolasele kui ka magedale veele. Moega kaasaskäivatele merekarudele.
 • SPEED /Sport/ – kiirete spordialade voolujoonelisus ja aerodünaamika. Spordiprillid on väikese kaaluga. Peaaegu ei saa arugi, et prillid ninal on. Lisaks uduvastasele pinnatöötlusele on prillidel väga hea ventileeritavus. Prillid ei lähe uduseks, sest õhutus on nutikalt korraldatud. Elegantne disain kätkeb endas kogu spordi olemuse.
 • SMALL HERO/lapsed/–  lasteprillid on disainitud kaitsma silmi ka ülalt tuleva valguse eest.
  • Nunnu, ümar-ovaalne disain 1-3 aastastele mudilastele.
  • Ergonoomilised ja pehmed päikeseprillid 2-5 aastastele päkapikkudele.
  • Stiilne mugavus ja silmade kaitse 6-10 aastastele puberteedieelikutele.

Julbo disaineritelt on saanud tehniliselt uudse ja moeka välimuse ka sellised pisiasjad

Kõrvalt tuleva otsese ja peegeldunud valguse eest silmi kaitsvad prillidelt eemaldatavad küljevarjud. Ninajuurele on disainitud  ergonoomiline, pehme ja elastne, mittelibisev ning nahasõbralik silikoonist padjake. Prillide sangadel on muudetava kujuga ergonoomilised otsad ning sangad ise on ülipainduvad. Kummist või silikoonist padjakesed sangaotstel, et prillid maha ei libiseks ning elastsed sangaliigendid sobitavad prillid suvalise laiusega näole.

REACTIV fotokroomne lääts iga ilmaga!

Päikesekaitse spetsialistina on Julbo alati pööranud erilist tähelepanu oma läätsede kvaliteedile. Uuendusena 2019. aasta kevadel on uus läätsede REACTIV tehnoloogia. Julbo lipulaevaks on kujunenud tehnoloogia, kus fotokroomne lääts on valatud madalatel temperatuuridel, nii et fotokroomsed pigmendid on integreeritud kogu läätse korpusesse ja jaotatud ühtlaselt. Selliselt toodetud prillide läätsed reageerivad kohe ümbritseva keskkonna valgusele, kohandades momentaalselt nägemist läbi prillide vastavalt valgusele. Uus JULBO fotokroomne lääts võimaldab tulla hämarast metsast lauspäikese kätte, tagades täieliku nähtavuse ka kõige kehvemates ilmaoludes.

Julbo spordiprillid on teostatud ja kujundatud vastamaks kolmele kriteeriumile – silmade kaitse, mugavus ja usaldusväärsus. Julbo päikeseprillid ja läätsed on kohandatud täpselt vastava tegevuse vajadustele. Et tagada oma silmade kaitse UV-valguse eest, pakub Julbo laia valikut Reactiv fotokroomseid läätsesid nii polariseeritud kui ka standardvariantidena.

Naudid päikeselist suveilma või tunned mõnu värskes õhus sportimisest, silmi kaitse alati stiilselt.

Matkasport pakub sportimiseks mõeldud unikaalseid Julbo nutiprille

Aastakümneid tagasi pidite sportides seisma jääma, et mõõta oma pulssi või siis hiljem vastavalt läbitud distantsile ja ajale oma sõidu/jooksu kiirust arvutama. Tänapäeval on aga kõik andmed saadaval sportimise ajal. Ja mitte ainult pulsikell ei edasta andmeid, vaid juba on loodud ka nutiprillid, mille abil saate nii andmeid koguda kui ka parimal viisil ümbrust näha.

Matkasport müüb 499 eurot maksvaid Julbo nutiprille, mis on loodud jooksmiseks ja jalgrattasõiduks. Need on Bluetooth ühendusega EVAD-1 spordiprillid. Tänu See-Through tehnoloogiale saate reaalajas vaadata andmeid otse oma vaateväljas: stopper, kaugus, kõrgus, kiirus, keskmine kiirus, tempo ja pulss.

Prillidel on ka kolm eelhäälestatud spordirežiimi: jooksmine, jalgrattasõit, mitmekülgne tegevus. Need nutikad päikeseprillid sisaldavad parimaid Julbo uuendusi, sealhulgas REACTIV Photochromic 1-3 läätsed, mis reageerivad vastavalt valguse tugevusele, et pakkuda maksimaalset kaitset kõikjal.

Näiteks peate jooksmisel või rattasõidul läbima erineva valgusega alasid, kas siis avamaastik või mets, aga ka näiteks erineval ajal (hommik, päev, õhtu) või ilmastikutingmustes (pilvine, päikesepaisteline) sportima. Kõigile taolistele muutustele reageerivad fotokrromsed läätsed. Teil on võimalus rattasõidu või jookmise ajal teada saada erinevaid andmeid, aga samaaegselt keskendud oma põhitegevusele ehk liikumisele.

Kõigest 35 grammi kaaluvad spordiprillid sobivad igale näokujule ning lisaks on prillid ka hea ventilatsiooniga, et vältida udu tekkimist.

 • Reactiv Performance:fotokroomsed TRIVEX materjalist läätsed. Lääts läheb tumedamaks või heledamaks vastavalt valguse intensiivsusele.
 • Läätse kategooria: Cat. 1…3.
 • 100% kaitse UV-kiirguse eest.
 • Ninapadjad on painduvad ning põrutusi neelavad.
 • Bluetooth® ühendus teie nutitelefoni, nutikellaga või muu seadmega.
 • Ühilduv Android/iOS/Garmin®-iga läbi ActiveLook® rakenduse.
 • Sisseehitatud akuga disain. Laetav micro-USB kaudu.
 • Kuni 12-tunnise aku kestvusega.
 • Prillilääts on ümberringi ventilatsiooniga, mis takistab udu teket.
 • Liikumisanduriga juhitav: viibutage käega prillide ees, et vahetada eesolevat informatsiooni.
 • Reaalajas informatsiooni kuvamine prilliklaasil.
 • Reguleeritavad ja hästi haakuvad prillisangad, et tagada ideaalne sobivus.
 • Laia profiiliga raam, mis kaitseb täielikult silmi päikese eest.
 • Kaasas kaks erineva suurusega eemaldatavat ninapatja, prillivutlar, kaks prillipaela, micro-USB/USB laadija, infoleht ja puhastuslapp.

EVAD-1 prilllid on praegu saadaval Ülemiste ja Tartu Matkaspordi kauplustes.