Jooksmine

Kevadised jooksuüritused jäetakse ära või lükatakse edasi

1 minutit lugemist
Haapsalu maanteejooksu start. Foto: Ene Kuusk
Haapsalu maanteejooksu start. Foto: Ene Kuusk

Haapsalu maanteejooksu start. Foto: Ene Kuusk

Seoses koroonaviirusest tingitud eriolukorraga Eestis on korraldajad sunnitud kevadeks planeeritud jooksuüritused kas edasi lükkama või üldse ära jätma.

21. märtsile planeeritud kevadine pööripäevajooks Kuressaare lähedal Loode tammikus on edasi lükatud. “See korraldatakse kunagi hiljem,” ütles peakorraldaja Tõnu Vaher. 4. aprillil toimuma pidanud Haapsalu maanteejooks jäetakse samuti ära. 19. aprillil Pärnumaal Rannametsas toimuma pidanud Luitejooks viidi üle pühapäevale, 31. maile.

Algselt 3. mail Eesti linnajooksude sarja teise etapina toimuma pidanud Kuressaare linnajooks viiakse esialgse kava kohaselt läbi pühapäeval, 30. augustil. „Kuna kõigi ürituste keeluaeg ja kogu eriolukord kestab praegustele otsustele tuginedes kuni 1. maini, ei ole mõistlik vahetult 3. maiks sellist suurt üritust planeerida. Tavapäraselt on meil jooksul olnud viimastel aastatel keskmiselt ca 1300 osalejat. Kuigi me väga loodame, et kõik läheb hästi ja Saaremaa tuleb sellest kriisist kevade jooksul välja, on targem linnajooks edasi lükata,“ kommenteeris Kuressaare linnajooksu peakorraldaja Mati Mäetalu tehtud otsuse tagamaid.

„Et kogu Eesti jooksukalender on väga tihe, ei olnud uut toimumisaega kerge leida, aga augusti lõpp tundus jooksude osas pisut hõredam ja nii otsustasime jooksu sinna nihutada. Linnajooksu puhul on tegu paljuski pereüritusega ja nii on hea võimalus lõpetada suvi ühiselt ühe suure spordipeoga,“ jätkas Mäetalu.

Kuressaare linnajooksu täielikku ärajätmist kõne all ei ole olnud, kuna paljud kulutused on juba tehtud (trükised, reklaam, seljakotid kõigile osalejatel jms.) ja samuti ei tahaks murda traditsioone. 30. august on sobilik aeg ka Eesti Selveri linnajooksu sarja silmas pidades, kuna jääb teistest sarja jooksudest pea nädala kaugusele.