fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Jooksu talvesse võitis Teet Kokk

1 minutit lugemist
Hetk enne starti Loode tammikus. Foto: Ahto Jakson
Hetk enne starti Loode tammikus. Foto: Ahto Jakson

Hetk enne starti Loode tammikus. Foto: Ahto Jakson

Täna keskpäeval Kuressaare lähedal Loode tammikus toimunud järjestikuselt 136. pööripäevajooksu – jooksu talvesse võitis 20-aastane Pärnumaa mees Teet Kokk.

Mehed jooksid kaks 2,5 kilomeetri pikkust ringi. Pärast esimest kahte kilomeetrit möödusid Teet Kokk ja Henek Tomson M40 vanuseklassi kuuluvast ning sinnamaani liidripositsiooni hoidnud Kalev Õisnurmest. Tagakurvis Tomson kukkus kohati porist libedal kruusateel. Ta tõusis küll kohe püsti, kuid Kokk oli selleks ajaks juba läinud ja samuti Kokale 20 meetrise vahega järgnenud Õisnurm, kes sai tänasel jooksul üldarvestuses teise koha ajaga 16.58. Teet Koka võiduaeg 16.48.

“Stardis panin alguses paika, et esimese ringi jooksen esimestega koos ja edasi oleksin otsustanud tempo järgi, mis saab. Veel esimesel kilomeetril arvasin, et sedasi teengi, aga siis umbes teisel kilomeetril peal sain aru, et tempo on minu jaoks aeglane ja otsustasin juurde panna. Maksimumi päris välja ei pingutanud, aga selline hea korralik katsumus ikkagi,” ütles Kokk Jooksuportaalile. Lõpusirgel suutis Henek Tomsonist mööduda tagant tulnud Oliver Mändla, spurtides end kolmandaks ajaga 17.20. Jooksu talvesse tegi kaasa Eesti praegune parim keskmaajooksja Andi Noot, kuid võistlema ta täna ei hakanud, vaid võttis tänast jooksu treeninguna pika otsa sees.

Naised jooksid ühe ringi ehk 2,5 kilomeetrit. Esikoha võitis Hannagret Luks ajaga 9.51. Teise koha sai Eliise Hoogand 10.05-ga ja kolmanda koha Grete Kokk 10.18-ga. Mitmekordne naiste distantsi võitja Annika Vaher piirdus seekord 5. kohaga. “Jooksin sama tempoga nagu Hiiumaa maratonil. Kui ikka jooksutrenni ei tee, ei ole midagi peale hakata. Kiirus puudub Andsin endast praegu parima,” rääkis Vaher Jooksuportaalile. Nii lühikese maa kestis tal suvel viga saanud jalg ära. 19. detsembril osales Vaher Rogainil, kus jooksis 29 kilomeetrit. “Seal pisut jalg valutas, kuid mingeid tagajärgi ei jätnud. Paistab, et hakkan vigastusest vaikselt välja tulema,” ütles Vaher, kes vahepeal ei jooksnud jala paranemise huvides üldse. Ta loodab kevadel uuesti alustada korralike jooksutreeningutega. Kokku osales tänasel pööripäevajooksul 134 jooksuhuvilist, mis on uus osavõtjate rekord. Kuna kohtunikel said stopperid täis, läksid osad lõpetajate ajad kaduma.

Jooksu talvesse tulemused

JOOKSUPORTAAL