fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Värske number

Jooksja nr. 15

2 minutit lugemist

Renna Järvalt kutsub jooksma ja jookseb ka ise

Spordivõistlusi korraldav heatujuline Renna tunneb pingutamise olemust läbi ja lõhki ning soovib, et kõik üritustel osalejad tunneksid rõõmu ja leiaksid oma kordaminekust rahulolu. Septembris valiti Renna tõrvikukandjaks Londoni olümpia tulejooksule.

SEB Tallinna maratonil kirju seltskond

Võidu said Tallinna maratonil välismaalased, kuid Jooksjast saame lugeda ka Leila Luige ja Kaupo Sasmini pingutustest ning Viljar Vallimäe kahetsusväärsest katkestamisest haiguse tõttu.

Maila Kuusi esimene maraton

Pärast Narva Energiajooksul poolmaratoni lõpetamist otsustas harrastusjooksja Maila Kuus proovida ka täispikka maratoni. Ajakirjas kirjeldab ta läbielamisi SEB Tallinna maratonil, samuti toitumisest ja joomisest enne jooksu ja jooksu ajal.

Saaremaa kolme päeva jooks

Oktoobri keskel Saaremaal toimunud traditsioonilisest võistlusest, kus kolme päeva jooksul läbitakse maraton, on ajakirjas pildireportaaž.

Sparta pakub mitmekülgseid treeninguid

Elen Kaupmees ja Märt Metusala harjutavad Spartas, sest mõlemat kannustab soov treenida mitmekülgselt ja teadlikult. Just mitmekesisust pakubki Sparta programm.

Treeni lihased sitkeks!

Fortise kergejõustiklased Hege Mardiste ja Gert Glükman näitavad harjutusi, mida soovitavad teha ka harrastusjooksjail. Rikkalik pildimaterjal aitab harjutustest paremini aru saada.

Sampo Sarm võitis Eesti Energia tervisejooksusarja

Tervisejooksu ja -kõnni sarjas oli sel suvel üle 2100 osaleja, kes ürituse raames kokku läbisid kolm tiiru ümber maakera. Loosi tahtel sai tervisejooksu peaauhinna, 3000-eurose Tallinki kinkekaardi võistkond Sampo Sarm samanimelisest pangast. Võistkonda kuulus viis jooksuhimulist naist.

Kergejõustiku eriküljed

Vaatame tagasi tiitlivõistluste suvele, kus Eesti teenis erinevatelt jõuproovidelt viis medalit.

Kes on jaksanud joosta 184 maratoni?

Vastus: Rein Pärn. Maratonihunti tutvustab Jooksja püsiautor Meelis Koskaru, kellel loo kangelase saavutuseni veel pikk tee minna.

Õues sportimine karastab lapsi

Mida teevad Jaak Mae suusakooli lapsed Pirita tervisekeskuses harjutades? Mängivad ja lustivad.

Kõrvemaa kauni looduse kutse

Kõrvemaa neliküritusel osaleja teeb üheaegselt sporti ja naudib kaunist loodust. Üritus on silma paistnud ka ladusa korralduse poolest.

Sõudmise eriküljed

Eesti invasõudjad saavutasid tubli tulemuse MMil. Talvel on aeg treenida sõudeergomeetril.

Lapsed õpivad ujuma

Kuigi väikestele lastele meeldib basseinis eelkõige lustida, tuleks ka ujumine selgeks saada juba enne kooli minekut.

Mis on golfitriatlon

Lauri Birkan kirjeldab, kuidas ta esmakordselt läbis maailmas ainulaadse võistluse – golfitriatloni, mis koosneb golfi pikkus- ja täpsuslöökidest ning jalgrattasõidust.

Kannavalu põhjused ja ravi

Füsioterapeut Indrek Tustit kirjeldab kannavalu tekkimise põhjuseid ja nende ravi.