fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineTriatlon

Jooksja Laura Suur keskendub tänavu triatlonile

1 minutit lugemist
Laura Suure hetked möödunud aastal toimunud Monte Rio triatlonilt. Fotod: erakogu

Laura Suure hetked möödunud aastal toimunud Monte Rio triatlonilt. Fotod: erakogu

Ameerika Ühendriikides California osariigis San Franciscos harjutav Laura Suur keskendub sel aastal triatlonile, et uuesti jooksmise kui oma põhiala juurde tagasi tulla 2017. aastal.

Möödunud aasta 31. mail võitis Laura Suur Californias toimunud Monte Rio triatloni sprindidistantsi (ujumine 750 m, jalgrattasõit 20 km, jooks 5 km) koguajaga 1:12.13. „Triatloni valiku tingis see, et ujumine ja ratas tulevad mul lisaks jooksmisele ka päris hästi välja ja ala meeldib väga,“ ütles Suur Jooksuportaalile. Tema tänavuse hooaja võistlusgraafik pole veel paigas, aga kindlasti plaanib ta ka sel aastal võistelda mõnel triatloni olümpiadistantsil. Suure parim saavutus seni olümpiadistantsil (ujumine 1,5 km, jalgrattasõit 40 km, jooks 10 km) on 2:24. „See on ka esimene ja ainuke kord, kui sellel alal osalesin ja omast tarkusest treenisin. Usun, et tegemist on alles mu võimete algusega,“ arvas Suur. Eesti meistritiitli võitmise peale ta veel ei mõtle. „Kaidi Kivioja on piisavat tugev. Talle ma küll niipea vastu ei saa,“ tunnistas Suur.

Praeguseks on Laura Suur USA-s olnud kokku 4,5 aastat. Esialgu on tal kavas aasta lõpuni Ameerikasse jääda ja siis Eestisse tagasi tulla. Kas lõplikult? „Tagasi mineku koha pealt – elus võib kõike ette tulla,“ vastas Suur. Kui Washingtonis sadas mõni aeg tagasi maha paks lumevaip, siis Californias olukord nii hull ei ole. „Mägedes jah sadas lund. Siin rannikul, kus mina olen, on palju vihma tulnud viimasel ajal. Nii palju õnneks ei saja, et väljas joosta ei saa. Rattaga on küll nii ja naa. Palju harjutan spinrattal siseruumides,“ ütles Suur.

Laura Suur alustas õpinguid ja sportimist jooksjana Ameerika Ühendriikides San Francisco ülikooli naiskonna ridades 2011. aastal. 2014. aasta aprillis opereeriti eestlannal parema jala pöida ning seetõttu pidi ta tõsisest jooksmisest pikemalt aja maha võtma. Ujumine ja rattasõit ning pere ja sõprade toetus aitasid tal vormi hoida ja pakkusid võistlusmomenti. Pärast operatsioonist taastumist otsustas ta jooksmise kõrvale tuua ka ujumise ja jalgrattasõidu ning triatloni proovida. Esimese stardi tegi ta möödunud aasta aprillis Half Moon Bay Super sprindis, kus saavutas teise koha.

JOOKSUPORTAAL