JooksmineKasulikkuTERVIS & TOITUMINE

Jooksja Laura Maasiku lugemissoovitus

1 minutit lugemist

Jooksja 2020. aasta septembrinumbri kaanepersoon annab Jooksja lugejatele kolm raamatusoovitust:

„Let Your Mind Run: A Memoir of Thinking My Way to Victory“, autor Deena Kastor. Üks parimaid raamatuid mentaalse treeningu tähtsusest USA maratonirekordi omaniku poolt.

„Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World“, autor David Epstein. Kuidas kogemused erinevatest valdkondadest viivad pikaajaliselt parema tulemuseni kui varajane spetsialiseerumine spordis, tööl või mujal; miks oluline on omandada oskus lahendada uudseid probleeme.

„Run Fast. Eat Slow“, autorid Shalane Flanagan, Elyse Kopecky. Lihtne ja väga praktiline raamat sportlase toitumisest.

Laura Maasik (26) on pärit jooksjate perest ja nimetab ennast küll harrastussportlasteks, kuid ometi on ta võitnud medaleid nii Eesti kui ka Balti meistrivõistlustelt. Laura, kes alustas sportimist kaugushüppajana ja jätkas pallimängijana, on lõpuks jõudnud pikamaajooksuni, millega tegelesid ka tema vanemad. Ehkki valikute tegemine elus on olnud Laura jaoks paras pähkel, on ta pärast otsinguid oma ala leidnud, loodavad Epp ja Erik Maasik. Laura ise aga hindab eelkõige targalt treenimist, sest tema hinnangul pole kiireim sugugi see, kes kõige rohkem harjutab.

Loe pikemalt 2020. aasta septembri Jooksjast.