fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Värske number

Jooksja esikaanestaar on spordisõltlane Reeda Tuula

2 minutit lugemist

2017. aasta esimese Jooksja juhatab sisse esikaanestaar Reeda Tuula. Tallinna ülikooli õppejõud on mitmel alal võimekas: suusatab ja jookseb, sõidab rattaga, kanuuga ja veesuuskadega, on roninud kõrgete mägede tippu, uisutab ja rulluisutab. 24 kuni 72-tunnised seiklusspordivõistlused pakuvad talle aga suurimat kehalist ja vaimset rahulolu. Ja kui kõik see on teda ära väsitanud, läheb ta tütre ja pojaga spaasse lõõgastuma. Reeda loodab, et Larale ja Janile hakkab ema sportlikust eeskujust midagi külge. Mäesuuskadel ja ujulas liiguvad lapsed juba päris naksakalt.

Jooksja teeb kokkuvõtte Eesti kestusjooksust 2016. aastal. Treenerite küsitluse tulemusel valiti möödunud hooaja parimateks 1500 m jooksus Eesti rekordit uuendanud Liina Tšernov ja Euroopa meistrivõistlustel 3000 m takistusjooksus kuuenda koha saanud Kaur Kivistik. Hooaega kommenteerib Toomas Tarm, kelle sulest ilmub ka järjekordne ajaloosarjalugu, milles ta seekord käsitleb naiste pikamaa- ja maratonijooksu.

Tähelepanu all on ka Andi Noot, kes on tänavusel sisehooajal mitu korda uuendanud Eesti siserekordit. Kergejõustikutreener Sven Andresoo annab nõu, kuidas peaks õppima õiget jooksutehnikat. Eesti 2016. aasta edukamaid ultrajooksjaid Karmen Leppa ja Ranno Eralat tutvustab innukas harrastusjooksja Meelis Koskaru. Luubi all on kuldses keskeas maratoninaised Klarika Kuusk ja Kitty Kubo, mõlemat portreteerib Kärt Radik, kes ka ise maratoniks valmistub. Harrastajatele jagavad nõu Einar Kaigas Jooksupartnerist ja Täppsportlaste juhendaja Riho Ment. Infoküllane on spordi- ja jooksuvälisreiside ülevaade.

Tartu Maratonile ehk meie spordi laulupeole pühendatud külgedel teeme tagasivaate 1980. aastate suusatamisbuumile. Suusahullude treener Jaak Teppan jagab näpunäiteid nii Tartu Maratoniks  valmistumiseks kui ka 63 km pikkuse distantsi läbimiseks. Haanja kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kadri Parts räägib, kuidas lapsi talispordirõõmuga nakatada. Oma suusasõitudest jutustab Elisa finantsjuht Merike Mumme.

Liikuma ja sportima innustab Eesti iluuisutamise meister Samuel Koppel, keda küsitles Regina Herodes. Süüa valmistab olümpiamängude pronksimees Kaspar Taimsoo. Sõudmise külgedele saavad sõnad ka tema paadikaaslased Rio olümpial Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä.

Velo külgedel avaldame juhiseid velotrenažööril treenimisel ja tutvustame meie parimat noort ratturit Merili Sirvelit. Ujumisrubriigis vastab küsimustele Eesti ujumiskoondise peatreener Janno Jürgenson. MyFitnessi treener Vello Liivamägi jagab juhiseid, kuidas kroolitehnikat parandada.

Jooksja hakkab alates sellest numbris käsitlema kooli kehalise kasvatuse sõlmprobleeme. Teema juhatab sisse kirglik harrastusspordi- ja kirjamees Priit Pullerits, kes meenutab nostalgialoos, kui ägedad olid tema nooruses kehalise kasvatuse tunnid. Nelja lapse isa ja entusiastlik maratonidekoguja Meelis Atonen lisab oma seisukoha.

Häid näpunäiteid leidub Jooksjas spordiriiete ja – jalatsite, matkauiskude ja pulsikella valimisel.