fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Värske number

Jooksja esikaanel särab sportlik paar

2 minutit lugemist

Jooksja kevadnumber on ilmunud, seekordne ajakiri on mahukas – koguni 156 lehekülge huvitavat lugemist, lisaks saavad tellijad ka traditsioonilise Jooksja Treeningpäeviku.aprillikaas

Rõõmu kiirgavad aprillikuu Jooksja esikaanel triatleet ja füsioterapeut Priit Ailt ning tema elukaaslane Sigrid Tuisk. Nad jooksevad, sõidavad rattaga, ujuvad, toksivad sulgpalli ja seiklevad lohesurfiga merel. Eesti meistritiitleid pälvinud Priit tahab töö kõrvalt treenides võita endale õigus startida täispika triatloni maailmameistrivõistlustel Hawaiil. Sigrid naudib vaheldusrikast harjutamist ja tunneb rõõmu jõukohaste eesmärkide täitmisest.

Põnevaid võistlusi tõotab pakkuda meie jooksuparemik. Liina Tšernov, Kaur Kivistik ja Andi Noot võtavad sihikule Eesti rekordi uuendamise. Roman Fosti ja Tiidrek Nurme tahavad teha maailmameistrivõistlustel Londonis elu parima maratonijooksu.

Hoogu koguva rahvaspordihooaja arenguvõimaluste üle arutlevad suuremate ürituste korraldajad, keda ühendab eesmärk kutsuda kontoritoolile naelutatud inimesi jooksma, rattaga sõitma, rulluisutama ja triatloni tegema.

Jooksuprofessor Ants Nurmekivi annab nõu, kuidas parandada jooksutehnikat. Ta soovitab alustada õige pöiajooksu õppimisega.

Eesti edukaim triatlonitreener Jüri Käen analüüsib Marko Alberti ja Kirill Kotšegarovi ettevalmistust. Mõlemad tipptriatleedid ihkavad taas pääseda Hawaii Ironmanile ja võistelda seal paremini kui varasematel kordadel.

Ajakirjanik Priit Pullerits vaeb kirglikul moel, miks aastaid suurtele rahvahulkadele eduelamusi kinkinud murdmaasuusatamine teeb vähikäiku ja kuidas lumevaestel talvedel rahvamaratone paremini korraldada.

Olümpiavõitja Eliud Kipchoge ja tema kõvad konkurendid Lelisa Desisa ning Zersenay Tadese püüavad alistada mai alguses maratonis maagilist kahe tunni piiri. Ülevaate tegi Kristo Reinsalu.

Ainsa eestlannana staadionijooksus olümpiamängudel võistelnud Laine Eriku saavutuse kordamisest unistab mitu neidu, kes selle  täitumiseks sihikindlalt pingutavad. Sõna saavad Laura Karilaid, Hannagret Luks, Melissa Maria Akkel, Liis Grete Atonen, Marie-Elisabeth Martinson, Christelle Vall ja Kadi-Liis Viiar, kes on võitnud Eesti meistrivõistluste medaleid juunioride ja noorte hulgas.

Liikuma inspireeriv vesiaeroobikatreener Margit Lipstuhl rääkis Regina Herodesele, kuidas nooruslikult ellu suhtuda ja tervist hoida.

Ajakirja autorid tegid kaasa Korrus3 maadlustreeneri Martin Plaseri juhendatud rühmatreeningul ja Sparta spordiseltsi mäkkejooksutunnis, kus näpunäiteid andis Ahto Tatter.

Kui oluline on harjutada järjepidevalt ja jõukohaselt, selle üle arulevad samm-sammult tulemusi parandanud Täppsportlane Kaia Lepik ja treener Riho Ment. Oma jooksjateed tutvustavad ultrajooksja Peeter Vennikas ning säravad seeniorid Tarmo Reitsnik ja Ando Õitspuu.

Keio Hämäläinen kirjeldab, kuidas õppis ujuma. Raivo Sormunen selgitab, miks ta kasutab jalgratast liikumisvahendina aasta ringi. Rubriigis Tšempioni eine saab sõna vehkleja Irina Embrich.

Rännuhuvilisi paeluvad reisikirjad Filipiinidelt, Keeniast ja Uus-Meremaalt. Nõuanderubriigis selgitab kergejõustikutreener Mehis Viru, miks on hea kasutada massaažirulli. Tutvustame jooksujalatsite uusi mudeleid, moodsat pulsikella ja ujumise abivahendeid.

 

Millest veel Jooksja kirjutab, loe juba ajakirjast!