JooksmineUudised

Jooks ümber Paunküla veehoidla avab Maru Järvejooksude hooaja

2 minutit lugemist
Lõpetaja medal kauneid vaateid pakkuva Paunküla veehoidla kohal

2023.aasta Maru Järvejooksude sarja avab laupäeval, 22.aprillil toimuv jooks ümber Paunküla veehoidla.

Ümber Eesti suuruselt teise veehoidla kulgev 10,5 km jooksuring pakub lisaks jooksurõõmule vaheldusrikast rada ja kauneid vaateid kogu raja ulatuses. Lisaks esimest korda järvejooksude sarja kuuluvale Paunküla veehoidla jooksule kuuluvad 22.korda toimuvale Järvejooksude sarja veel kolm jooksu –  21.mail 52.jooks ümber Harku järve jooks, 8.juulil 42. jooks ümber Pühajärve ja 26.augustil 51.jooks ümber Ülemiste järve.
Nii nagu neli järvejooksu moodustavad ühtse terviku ehk Maru Järvejooksude sarja, nii moodustavad 2023.aastal ka nelja järvejooksu lõpetajate medalid puzzlena ühtse terviku. Esimese puzzle tüki, unikaalse Paunküla veehoidlaga medali saavad kõik Paunküla jooksu lõpetajad.

Favoriidina asub Paunküla Heaolukeskuses asuvas võistluskeskuses kell 12.00 stardijoonele Maru Järvejooksude sarja eelmise aasta võitja Roman Fosti, kes hiljuti saavutas Bratislava maratonil 2.koha. Kuna Fosti enam päris tipptasemel ei harjuta, siis proovivad talle konkurentsi pakkuda varasemad järvejooksude sarja võitjad Jaanus Kallaste ja Janar Juhkov ning samuti Aleksandr Kuleshov. Naistest peaks eelregistreerunutest olema võitjasoosik Helen Bell, kellele pakuvad konkurentsi Mari Boikov ja Kertu Kula.

Lisaks jooksule ümber Paunküla veehoidla on võimaluse osaleda ka Paunküla metsajooksul, mille start on kell 12.10 ehk kohe peale järvejooksu starti ning osaleda on võimalik noortel ja neil, kes järveringi liiga pikaks peavad. Paunküla metsajooksu start ja finiš asuvad samuti Paunküla Heaolukeskuses ja  1,5 km pikkune rada kulgeb suures osas metsaradadel. Metsajooksul on tähelepanu noortel ja nii autasustatakse U14 ja U16 vanuseklassi kiireimaid tüdrukuid ja poisse.

Enne põhijookse toimuvad Paunküla Heaolukeskuse territooriumil lastejooksud. Osaleda saavad kuni 12-aastased lapsed. Osalemine on tasuta ja registreerimine toimub jooksupäeval alates kella 10-st. Ligi 300 meetri pikkuse raja start antakse kell 11. Finišis saavad kõik lapsed endale diplomi ning maiustuse.

Kuigi ürituse peatähelepanu keskendub Paunküla veehoidlale ühiselt ringi peale jooksmisele või kõndimisele, siis lisaks võistlusele on võistluskeskuses ka palju muud huvitavat.
Lastele, aga kõigile teistele on huvitava atraktsioonina kohal Maru Mägi ehk suusahüppemägi, kus kõigil soovijatel on võimalus saada turvaliselt esimene ettekujutus suusahüpete olemusest.

Kell 14 toimub võistluskeskuses autasustamine, kus pärjatud saavad naiste ja meeste kuus kiiremat ning vanuseklasside võitjad. Samuti Kose valla kiireimad, sest nii Paunküla veehoidla kui ka metsajooksul selguvad Kose valla kiireimad.

Eelregistreerimine jooksule ümber Paunküla veehoidla ja Paunküla metsajooksule lõpeb neljapäeval, 20.aprillil kell 24.00. Osalemiseks saab end kirja panna ka võistluspäeval enne starti.

Info ja registreerimine https://stamina.ee/et/jarvejooks/

Urmo Raiend 5019572
Stamina Spordiklubi