fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Johanna Ardel valmistub Tenerifel krossijooksu EMiks

1 minutit lugemist
Johanna Ardel. Foto: erakogu
Johanna Ardel võitis Gran Canarial peetud Corte Inglesi tänavajooksu. Foto: erakogu

Johanna Ardel võitis Gran Canarial peetud Corte Inglesi tänavajooksu. Foto: erakogu

3000 m takistusjooksu valitsev Eesti meister Johanna Ardel liitus Tenerifel sealse treeningugrupiga ning valmistub detsembri algul toimuvateks Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlusteks.

„Hooaja lõpus arutasin isaga (Veiko Ardel – toim.) erinevaid võimalusi treeningute jätkamiseks. Kui septembri algul naasin tagasi Tenerifele, siis rääkisin ühe tuttava treeneriga, kes veab suurt jooksugruppi minu kodustaadionil. Kohtusime ja arutasime koostöö võimalusi ning edastasin talle oma uue hooaja eesmärgid. Meie mõtted sobisid ja selle tulemusena sündis uus koostöö ning liitusin tema jooksugrupiga,“ lausus Ardel.

Kohe alustas ta ettevalmistavate treeningutega. „Grupis treenimine on mulle uus ja huvitav kogemus. Eelnevatel aastatel olen suurema osa treeningutest teinud üksi. Nüüd on olukord teine ja loodetavasti tuleb mulle kasuks, sest kvaliteettreeninguid saan alati teha koos teistega,“ leidis Ardel.

Septembri lõpus tegi ta oma esimese niiöelda treeningstardi 5 km jooksuvõistluse raames ja sõltumata sellest, et jalad polnud veel harjunud kiiremate liigutustega, jäi eestlanna tulemusega rahule. „Oktoobri algul alustasin natuke tugevamate treeningutega ja lisasin veel paar treeningjooksu plaani. Siiani on enesetunne olnud väga hea ja kõik sujunud suurepäraselt,“ sõnas Ardel.

Tema ettevalmistava perioodi peamiseks eesmärgiks on Euroopa krossijooksu meistrivõistlustel osalemine ja enda taseme ületamine. „Oleme treeneriga treeningkava seadnud nii, et see toetaks Portugalis detsembri algul toimuval võistlusel head esinemist. Testvõistlused, nii Tenerifel kui ka Gran Canarial, on plaani võetud eesmärgiga tagada edukas põhieesmärgi sooritus,“ selgitas Ardel.