TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Jekaterina Patjuk võitis Hispaanias 5 km jooksu

1 Minutit lugemist
Jekaterina Patjuk võitjana jooksu finišis. Foto: erakogu

Jekaterina Patjuk võitjana jooksu finišis. Foto: erakogu

Jekaterina Patjuk võitis täna Hispaanias Sant Silvestre del Masnou 5 km pikkuse jooksu ajaga 17.14, edestades teisena lõpetanud hispaanlannat kaheksa sekundiga.

“Start oli väga kiire. Alguses tegid tempot noored hispaanlannad, hoidsin teist kohta. Tasapisi jooksin mööda ühest hispaanlannast, kes püsis minu taga kuni 4 kilomeetrini. Seal proovis tal mul eest ära joosta, kuid ebaõnnestus ja sain ise tema eest ära,” rääkis Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Patjuki jaoks on tegemist kolmanda võiduga sellel jooksul.

Enne tänast starti oli ta veidi mures, kuidas jalad vastu peavad, aga kõik läks hästi. Teatavasti on Patjuk läbi teinud mitu operatsiooni, mistõttu ei ole kaua võistelda saanud. Hispaania jooksu start oli tema teine sel aastal. Avastardi tegi ta oktoobri lõpus Nõmme-Harku metsajooksul. Patjuk harjutab Hipsaanias uues hooajaks ja jääb sinna kuni 13. jaanuarini.

Tänase jooksu rada algas asfaldil, 2,5-3,5 km tuli joosta liivarannas ja edasi uuesti asfaldil. Esimesena anti naiste start, seejärel lähetati rajale mehed. Samal jooksul tegi kaasa ka Roman Hvalõnski, kes sai 17. koha ajaga 15.56. Jooksu võitis marokolane Mourad El Banouri ajaga 14.20.

“Jooksin esimese kontrolljooksu peale sügisest puhkepausi. Korralik treeningmaht on peal praegu. Raske oli ennast käima saada nii kiire jooksu jaoks, aga muidu olen rahul praeguse seisuga,” kommenteeris Hvalõnski. “Konkurents oli väga kõva täna. Tugevad lätlased, kellega treenin siin, kohalikud hispaanlased ning neli-viis marokolast,” lisas ta.