fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Jane Salumäe: jooksin hambad ristis finiši suunas

1 minutit lugemist
Jane Salumäe jooksmas Tallinnas poolmaratoni. Foto: Riho Lüüs
Jane Salumäe jooksmas Tallinnas poolmaratoni. Foto: Riho Lüüs

Jane Salumäe jooksmas Tallinnas poolmaratoni. Foto: Riho Lüüs

Poolmaratoni ja maratoni Eesti rekordite omanik Jane Salumäe jooksis möödunud pühapäeval vaatamata teda segavale vigastusele SEB Tallinna Maratoni raames toimunud poolmaratonil, kus saavutas naistest 9. koha ajaga 1:32.12. N45 vanuseklassis kuulus talle 2. koht.

Viimati jooksis Salumäe poolmaratoni 2003. aastal. “Jäin Tallinnas jooksmisega rahule vaatamata sellele, et mul on  Achilleuse kõõluse vigastus, mis ei lase üle kolme päeva korralikult joosta,” ütles Salumäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ettevalmistust Tallinna poolmaratoniks alustas ta mai lõpus “Tegin ainult lühikesi lõike, vältisin pikke, teades, et hiljem mul Achilleus valutab,” kirjeldas Salumäe oma seisu. Muidu ta praktiliselt ei jookse, vaid teeb seda siis, kui on selleks tuju.

Ka maastikujooksudest loobus Salumäe vigastuse tõttu. Tänavu teda rohkem Eestis jooksmas ei näe. Kui ta jookseb, siis ehk Madridis, aga kõik oleneb siiski jalast. Tallinnas poolmaratoni joostes kandis Jane Salumäe ta enda soovil rinnanumbrit 1994. Just sel aastal püstitas ta Haagis poolmaratoni Eesti rekordi 1:10.10, mis püsib siiani.

Jane Salumäe nimetas enda osalemist Tallinnas poolmaratonil hullumeelseks ettevõtmiseks, sest alles mai lõpus ei jaksanud ta joosta krosse tempoga alla 5 minuti kilomeetri kohta. “Minu plaan oli joosta 1:30 nende väheste kuude ja väikse kilometraaži pealt ning vigastusega. Tegin, mis oli lubatud, näidates, et vanus ei loe ja kui on ka vigastus, siis hambad risti ja finiši suunas lõpuni. Olen õnnelik, et ennast lõpuni vedasin, sest ma ikka kannatasin väga kogu jooksu vältel,” tõdes Salumäe.

Ta pidi poolmaratoni jooksul kolm korda seisma jääma, et venitada Achilleus ja säärelihast. Tallinnas pühapäeval joostes sai ta aru, et vanus ei mängi rolli. “Tahtmine ja kui mul seda on ja miski ei sega, olen kindel, et jooksen tunduvalt paremini,” arvas Salumäe.