Uudised

Huawei Watch GT 4: elegantne funktsionaalsus ühes kellas

3 minutit lugemist

Huawei on turule toonud uue kella, mis jääb esmalt silma oma välimusega. Kahes erinevas suuruses ja mitmete erinevate disainidega – valikus on midagi igale maitsemeelele. Nii võid vabalt minna sama kellaga hommikul kontorisse, pärast tööpäeva jõusaali ning õhtu lõpetada kohvikus või teatris. Samuti on võimalik valida tuhandete erinevate numbrilaua kujunduste vahel. Nii saad välimust muuta vastavalt aastaajale või üldisele meeleolule.

Lisaks välimusele on aga oluline kella funktsioonid, sest paljude jaoks täidab ta eelkõige siiski aktiivsusmonitori rolli. Ka siin ei pea pettuma – kellal on lai valik erinevaid treeninguid jalutamisest kuni tenniseni.

Ajakiri Jooksja toimetuses võtsime kella testimiseks. Eelnevalt on olnud võimalus kasutada nii Huawei Watch GT2 mudelit, erinevaid mudeleid Polarilt kui ka AppleWatchi. Võrreldes vanema Huawei mudeliga on astutud edasi märkimisväärne samm. Seda eelkõige üldiste tervisenäitajate jälgimisel, sest erinevate treeningute valik oli juba varasemalt lai.

Uus kell annab tõelise trennimotivatsiooni - Huawei Watch GT 4

Esmalt panime kella proovile jooksurajal pärast seda, kui treeningutesse on jäänud väike paus. Uus kell ja spordiriided on alati heaks motivaatoriks suunduda tagasi rajale. Kellal on GPS, mis võimaldab hiljem analüüsida trajektoori. Läbitud kilomeetreid, kulunud aega ja pulssi on kellalt mugav jälgida ka treeningu ajal. Lisaks annab kell häälega teada, milline on (jooksu)tempo ja kui kiiresti mingi maa läbisid. Kui muidu pulssi pigem ei jälgi, siis uuesti alustades on see väärt funktsioon, sest alati tekib sisemine soov ja tahtmine kohe alustada suurema koormusega, kui see on tervislik. Pilk kellale annab kiirelt märku, kui oleks vaja tempot muuta.

Kell võimaldab endale esitada ka väikest väljakutset. See on hea võimalus jälgida, kui aktiivne päriselt oled – tihti tundub, et päev on olnud toimekas, aga nii mõnelgi õhtul on olnud vaja endale tunnistada, et on vaja veel väike trenn või liikumine teha.

Uue funktsioonina on võimalik jälgida ka kaloreid. Kella abiga on võimalik jälgida, kui palju kaloreid oled tarbinud. Kui soovid oma keha ja meele eest hoolt kanda, siis see on tehtud Huawei GT 4 puhul väga lihtsaks.

Otseloomulikult võimaldab kell jälgida und ning pulssi, kui on soov kontrolli all hoida tervisenäitajaid. Naistele on lisafunktsiooniks ka tsükli jälgimise võimalus ehk ei ole vaja enam kasutada erinevaid rakendusi. Kõik terviseandmed on ühes kohas ja mugavalt jälgitavad nii randmelt kui mobiilirakendusest.

Kella juures väga meeldib erksavärviline ja kvaliteetne ekraan, millelt on võimalik vaadata statistikat, sõnumeid ja jälgida isegi kalendrit. Ekraanilt on infot võimalik vaadata erineva valguse käes – isegi päikesevalguses on info hästi välja loetav.

Olles kasutanud ka teisi aktiivsusmonitore, siis on olnud tülikaks aku kestvus – see tähendab aku on pidevalt tühi. Mõni kell on nõudnud isegi igapäevast laadimist, mis tähendab, et vahepeal läheb see meelest ning trenni minnes kella aku on tühi. Huawei GT 4 aku peab vastu päevi – küll oleneb täpne kestvus sellest, kas kella kasutada kõnede vastu võtmiseks, sõnumite vaatamiseks ning kui aktiivne oled.

Kui nüüd võrrelda veel mõne teise kellaga, siis Huawei Watch GT 4 puhul on tegemist Bluetooth kellaga – pole SIM’i pesa ega ka WiFi-võimalust. Olles vahepeal kasutanud SIM kaardi võimekusega kella, siis on see erinevus, millega peab harjuma. Bluetooth-tarvikuid, näiteks välist pulsimonitori, ei saa samuti külge ühendada. Küll aga kell võimaldab muusikat alla laadida ja seda tegevuste ajal esitada, kas siis pisikesest kõlarist või Bluetoothiga ühendatud kõrvaklappidest.

Enne kella valimist mõtle kindlasti läbi, milleks eelkõige kasutad. Nagu algul välja tõime, on tegemist väga elegantse kellaga, aga kui soovid teha aktiivset trenni, siis arvesta kindlasti, milline materjal on käe vastas mugav ning ei muutu higistades koledaks.

Huawei Watch GT 4 on tõesti väga võimekas, pakkudes rohkelt erinevaid funktsioone – kui otsid lihtsalt spordikella, siis on kindlasti lihtsamaid mudeleid. Õpi kõiki kella võimalusi tundma ja pane need enda kasuks tööle.

Kõikide disainide ja funktsioonide kohta loe lähemalt Huawei kodulehelt: https://consumer.huawei.com/ee/wearables/watch-gt4/