fbpx
Jooksmine

Homme lõpeb registreerimine Eesti suurimale jooksusarjale

1 minutit lugemist

Eesti suurimaks rahvaspordisarjaks pürgiv Selver Linnajooksud liidab 2016. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad soovivad panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Linnajooksude arvestusse kuuluvad 2016. aastal:

14. mai Tartu Kevadjooks Tartu 10 km
5. juuni Rapla Selveri Suurjooks Rapla 10 km ja 5 km
11. juuni Narva Energiajooks Narva 21,1 km ja 7 km
13. august Eesti Ööjooks Rakvere 21,1 km ja 10 km
4. september Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks Pärnu 10 km
10.-11. september SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks Tallinn 42,2 km, 21,1 km ja

10km

2. oktoober Paide-Türi Rahvajooks Paide, Türi 13,6 km ja 6,5 km

 

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Auhinnafondi suuruseks on enam kui 7 000 eurot.

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.

Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini Selver Linnajooksude kodulehel www.linnajooksud.ee