Jooksmine

Hiiumaa teise tunnijooksu võitis Mark Abner

1 minutit lugemist
Mark Abner. Foto: Marko Mumm/EKJL
Mark Abner. Foto: Marko Mumm/EKJL

Mark Abner. Foto: Marko Mumm/EKJL

Täna Kärdla staadionil toimunud Hiiumaa 2. tunnijooksu võitis Mark Abner Treeningpartnerist, kel jäi napilt puudu 18 kilomeetri täitumisest. Naistest osutus parimaks Helina Pärn Kuressaarest.

Esimestel ringidel suutis ainsana Mark Abneri kannul püsida saarlane Mairo Mändla, kuid siis läks Abner eest. Kokku jooksis ta tunni ajaga 17 991 meetrit. Mändla kontole kogunes 16 351 meetrit. Kolmanda koha sai hiidlane Mihkel Tammeveski (Hiiumaa Jooksugrupp) 16 131 meetriga.

Mark Abner tunnistas, et üksinda ees jooksmine läks staadionil raskeks. “See juhtus esimeses pooles. Pärast kuuendat kilomeetrit hakkas mul pistma, aga sain sellest jagu ja terve võistluse aeg kannatasin täis põit. Pärast kõhuvalust jagu saamist suutsin uuesti rütmi sisse joosta. Kokkuvõttes tubli keskmine jooks,” kommenteeris Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema jaoks oli tegemist esimese tunnijooksuga.

Naistest võitis tunnijooksu naabersaarelt Kuressaarest kohale tulnud Helina Pärn tulemusega 13 245 meetrit. Vähem kui saja meetriga kaotas talle hiidlanna Anni Kingsepp (Hiiumaa Jooksugrupp), kes läbis tunni ajaga 13 148 meetrit. Kolmandaks tuli Kairi Ustav Tartust 11 718 meetriga.

Helina Pärna sõnul tegi ta otsuse osaleda Hiiumaa tunnijooksul alles eile hilisõhtul. “Starti minnes ei olnud poodiumikoha plaane, küll aga lootsin, et olen piisavalt tugev, et joosta üle sealne eelmise aasta tulemus ning rohkem kui hiljutisel Sarma tunnijooksul. Jooksin kogu distantsi Hiiumaa tüdruku Anniga koos, kuid lõpus ta väsis, kuna jooksin terve aja tal kannul. Edumaa saavutasin viimasel ringil, ma ei tea isegi, kust ma selle jõu küll võtsin,” imestas Pärn.

Hiiumaa II tunnijooksu tulemused