Triatlon

Henry Räppo ja Katrin Zaitseva kaitsesid triatloni olümpiadistantsil Eesti meistritiitlit

1 minutit lugemist
Henry Räppo Valgas võistlemas. Foto: Jüri Suurkivi
Henry Räppo Valgas võistlemas. Foto: Jüri Suurkivi

Henry Räppo Valgas võistlemas. Foto: Jüri Suurkivi

Eesti Triatloni Liidu  9-etapilise karikasarja kolmandal etapil Valgas selgitati täna Eesti meistrid triatlonis olümpiadistantsil. Teist korda järjest kaitsesid tiitlit Henry Räppo ja Katrin Zaitseva.

Pedeli järve äärest alanud 1,5 km pikkuse ujumisdistantsi läbis Räppo ajaga 18.52, olles pärast avaetappi kindel liider. 40 km rattasõidulue kulus tal 58.41 ja 10 km jooksule 33.24.  “Võistlus õnnestus üldiselt päris hästi. Ujumises tuli kallipso lahti, mis veidi takistas ujumist. Rattas hoidsin mugavat tempot ja üritasin võimalikult palju vedelikku tarbida,”rääkis Räppo Jooksjale.

Rattalt tulles oli Räppo edu järgnevaga juba nii suur, et tal ei olnud motivatsiooni ega erilist mõtet välja panna. “Jään rahule, sest eelmise aasta lõpuajaga võrreldes tegin täna kõike kokku poolteist minutit kiiremini,” võttis Räppo oma esituse kokku. Tema võiduaeg kokku täna 1:52.01. Eesti meistrivõistluste hõbemedal kuulus Johannes Sikule (21CC Triatloniklubi) ajaga 1:55.48. Pronksi võitis Kevin Vabaorg (Vinni VAK) tulemusega 1:59.25.

Naistest kaitses olümpiadistantsil Eesti meistritiitlit Katrin Zaitseva (21CC Triatloniklubi) ajaga 2:12.14. Ta ujus 1,5 km ajaga 20.32, sõitis jalgrattal 40 km ajaga 1:10.02 ja jooksis 10 km ajaga 40.39. “Ujumine läks nii-ja-naa. Eesmärk oli maksimaaslet vähe meestele kaotada ja eks ma tegin nii palju kui täna jaksasin,” ütles Zaitseva. Esimese ringi sai ta koos Johannes Sikkuga ujutud, aga siis pidi tunnistada tema kiirust. Lõpuks jäi Zaitseval meestega ca 1,4-2-minutiline vahe ja lähima naisega 2,5-minutiline vahe.

“Ratta osas ütleks nii, et ma pole suurim eraldistardi fänn, pigem olen viimasel ajal õppinud grupisõitu ja grupis tööd tegema. Ei oska enam üksinda pingutada, seega istusin rattas enda jaoks mugavustsoonis ja ei lasknud kedagi ligi. Jooks oli täna kõige halvem enda kohta. Kuumus andis kõvasti tunda ja ei suutnud piisavalt pingutada. Ei usu, et jäin energia vaegusesse, aga ju siis ei joonud piisavalt, et juba teisel ringil hakkasid külmavärinad tekkima. Seega jäin enda reaalsele jooksuvõimele alla pakuks, et ca kahe minutiga,” rääkis Zaitseva. Kokkuvõttes pidas ta tänast esitust korralikuks treeningvõistluseks, mille peale läks pigem raskemalt suuremalt koormuselt.

Zaitsevale kaotas kolme minutiga hõbedale tulnud Maria Jänese (SK Jooksupartner). Pronskile võistles end Anette Zukker (Tartu Ujumisklubi) koguajaga 2:20.57.

Olümpiadistantsi Eesti meistrivõistluste tulemused