fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Triatlon

Henry Räppo hooaja viimasest EK-etapist: olen pettunud

1 minutit lugemist
Henry Räppo jooksuetapi joogipunktis. Foto: erakogu
Henry Räppo jooksuetapi joogipunktis. Foto: erakogu

Henry Räppo jooksuetapi joogipunktis. Foto: erakogu

Triatleet Henry Räppo lõpetas oma tänavuse hooaaja Türgis Alanyas Euroopa karikaetapi sprindis 68 mehe konkurentsis 37. kohal, nimetades sooritust pettumuseks.

Räppo suutis nii ujumis- kui rattaetapil püsida liidritega samas tempos ning suundus 5 km pikkusele jooksurajale peagrupis. Jooksuetapil liidritega tal sama tempot hoida ei õnnestunud ja nii kogunes finišiks kaotust võitjale peaaegu kaks minutit. Räppo jõudis finišisse ajaga 56.37. Karikaetapi võitis hispaanlane Genis Grau, kellel kulus sprindidistantsi läbimiseks 54.38.

“Võistus oli minu jaoks pettumus. Ujumine ei õnnestunud kuigi hästi, aga polnud ka midagi hullu. Rattas tekkis üks suur grupp. Teise vahetusalasse saabusin esimeste hulgas, kuid teine vahetusala ebaõnnestus täielikult. Jooksus polnud üldse jõudu ning enesetunne oli kehv,” kommenteeris Räppo Jooksjale oma etteastet hooaja viimasel võistlusel. Ta ujus 750 m ajaga 9.54. sõitis 20 km jalgrattal 28.43-ga ja jooksis 5 km ajaga 17.07.

“Arvestades, et hooaja ettevalmistusest “kaotasin” mitu kuud, siis on olnud aasta minu jaoks päris edukas. Parimateks tulemusteks pean U23 EMi 20. kohta ja hooaja alguses edukaid Euroopa karikaetappe,” võttis Räppo hooaja kokku. Ta võistles hooaja jooksul kokku üheksal rahvusvahelisel triatlonivõistlusel: kahel MK-etapil , Antwerpenis ja Tiszaujvaroses, kuuel Euroopa karikaetapil ning võitis Eesti meistri tiitli olümpiadistantsil. Duatlonis kuulus talle Eesti meistrivõistluste arvestuses 2. koht.

2019. aasta triatlonihooaja kokkuvõttes jõudis Henry Räppo Euroopa karikaetappide edetabelis 60. kohale ning olümpiamängudele kvalifitseerumise rankingutabelis 286. kohale.