fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Triatlon

Henry Räppo avas hooaja Hispaanias Euroopa karikaetapil 14. kohaga

1 minutit lugemist
Henry Räppo rattaetapil. Foto: Euroopa Triatloniliit
Henry Räppo rattaetapil. Foto: Euroopa Triatloniliit

Henry Räppo rattaetapil. Foto: Euroopa Triatloniliit

Kolm Eesti noort triatleeti võistlesid 7. aprillil Hispaanias Melillas Euroopa karikavõistluste etapil sprindidistantsil, kus neist kaks mahtusid esikahekümne hulka.

Hispaanias Benidormis hooaja ettevalmistuslaagris viibinud treener Margus Tamme õpilastest sai Henry Räppo 65 mehe konkurentsis 14. koha. Henry Räppo suutis hooaja avavõistlusel nii 750 m ujumise kui 20 km pikkusel rattaetapi läbida 30-mehelises liidergrupis. Tugevas konkurentsis toimunud võistlusel hakkas võistlejaterivi pikenema alles 5 km jooksurajal, mille Räppo suutis läbida ajaga 15.53. See tagas talle finišis 14. koha koguajaga 56.19.

“Enne võistlust ei osanud üldse arvata, milline on vorm, kuna viimasest võistlusest oli möödas üle poole aasta. Seadsin eesmärgiks top 20, kuid oleksin rahul olnud ka top 25ga. Ujumises sain stardist väga hästi minema ning olin liidrite hulgas kuni poole distantsini. Tavapäraselt hakkas poide juures kaklemine, mis ka seekord mulle edu ei toonud. Siiski tegin ühe oma parima ujumise ja veest väljudes ei olnud vahe liidritega suur,” ütles Räppo.

Esimese rattaringi lõpuks asus ta esimeste hulgas ja seal püsimine ei valmistanud suurt katsumust. “Jooksma läksime umbes 30-mehelises grupis ning kohe pandi korralik tempo peale. Jooksin peaaegu kogu distantsi koos kahe itaallasega. Umbes 3,5-4 km peal hakkasid laagrist väsinud jalad krampi kiskuma ja tagant tulid paar hispaanlast järele. Suutsin tugeva lõpuga oma kohta parandada ning tasuks 14. koht, U23 vanuseklassi 5. koht,” lausus Räppo.

Sprindivõistluse võitis šveitslane Adrien Brifford, kes ujus 750 m 10.40-ga, sõitis 20 km rattal 28.35-ga ja jooksis 5 km 15.03-ga ning jõudis finišisse ajaga 55.25. Räppo kaota võitjale 54 sekundiga.

Juuniorite võistlusel läbis Johan Tamm distantsi ajaga 59.54, mis andis talle 11. koha, kaotades võitjale itaallasele Alessio Crocianile kahe minutiga. Vanessa Viiding lõpetas 22. kohal ajaga 1:11.11, kaotust võitjale itaallanna Costanza Arpinellile kogunes 7 minutit.

Melilla karikaetapi tulemused