fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineUudised

Heleene Tambet võitis krossijooksus USA üliõpilaste meistritiitli

1 minutit lugemist
New Mexico ülikooli võidukas naiskond pärast võistlust. Heleene Tambet vasakult esimene.
FOTO: erakogu

Viljandimaalt pärit Heleene Tambet tegi Eesti pikamaajooksus suurt ajalugu ja võitis 21. novembril New Mexico ülikooli naiskonna koosseisus võistkondlikult murdmaajooksus USA üliõpilaste meistritiitli. Teise koha sai Colorado ja kolmanda koha Oregoni ülikooli naiskond.

Heleene Tambet läbis 6 kilomeetri pikkuse trassi ajaga 20.40,4, mis andis talle individuaaljärjestuses 74. koha. Nelja kilomeetriga möödus eestlanna koguni sajast jooksjast. “Enda jooksuga võin rahule jääda. Jooksin omale kohaselt tõusvas tempos, kahe kilomeetri peal olin 174. kohal ja finišis 74. kohal – möödusin päris suurest massist. Eesti mõistes see 74 ei tundu kindlasti millegi heana, aga siinses kontekstis on TOP 100 juba päris kõva sõna. Rajal on ju kõik Ameerika ja nii mõnedki Euroopa parimad 1500 m, 5000 m, 10 000 m ja takistuste jooksjad,” selgitas Tambet Jooksuportaalile. New Mexico ülikooli naiskonnast jooksis parima aja 19.48,0 Courtney Frerichs, millega oli lõpuprotokollis 4. kohal. Kohe tema järel sai 5. koha Alice Wright 19.53,1-ga.
Treener Harry Lemberg hindab Heleene Tambeti saavutust kõrgelt. “Tihe võistlus ja 254 tüdrukut jookseb – see on tegelik pikamaajooksu kasvulava. USA ülikoolide hindamatu panus sellesse,” leidis Lemberg. Ta soovitas noortel proovida minna õppima USA ülikoolidesse, mis aitaks sportlaskarjääris edasi pürgida. Varem ei ole New Mexico ülikooli naiskond krossijooksus USA üliõpilaste meistritiitlit võitnud. Samuti ei ole ükski eestlane pikamaajooksus sellega hakkama saanud.
USA ülikoolide krossijooksu meistrivõistluste tulemused
JOOKSUPORTAAL