TalisportUisutamine

Heade uiskudega saab suurema uisusõidu mõnu

1 minutit lugemist

Tänu ilusatele talveilmadele võib teha taastutvust uisutamisega või kes pole varem uisutanud, võib soetada uisud ja siis tekib võimalus õppida uisutama.

Uisutamise mõnu oleneb palju, kui kallid uisud raatsitakse endale osta. Uiske tasub minna valima spordipoodi, kus pakutakse eri hinnaga uisumudeleid ning müüja oskab uiskude omadusi selgitada. Ka uisutamisega tegelevate sõprade või tuttavatega tasub enne uiskute ostu nõu pidada.

Nagu jooksujalatsite või jalgratta valikul kehtib ka uiske jalga proovides kindel reegel, et parema kvaliteediga kallimad uisud tunduvad mugavamad. Veel rohkem tunnete heade uiskude omadused ära jääl uisutades. Kvaliteetsed uisud toetavad jalgu, ei tundu pikemaajalisel uisutamisel jalas ebamugavad ja loovad eelduse, et tahate kauem ja sagedamini uisutada. Ühtlasi võib heade uiskude kasutusiga olla päris pikk, isegi 10-20 aastat, olenevalt uisutamise sagedusest. Paremaid uiske on lihtsam hiljem edasi müüa, kui enda uisutamise huvi raugeb.

Uiske ostes tasub meelde jätta, et neid tuleb lasta oma ala meistril teritada ja teatud aja möödudes seda taas teha. Piisab kokkupuutest looduslikul jääl väikese kiviga või konarustega kui uisu libisemis-, pööramis- ja pidurdamisomadused halvenevad. Uiskude teritamiseks tasub sammud seada Tondiraba jäähalli hokiuisu poodi.

Kohtumiseni liuväljal!