TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Hästi alustanud Eesti teatemeeskond lõpetas 16. kohal

1 Minutit lugemist
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Paljulubavalt alustanud Eesti teatemeeskond sai täna Austrias Hochfilzenis laskesuusatamise maailmakarikaetapil 4×7,5 km teatesõidus 16. koha.

Avavahetust sõitnud Rene Zahkna tegi suuepärase esituse, kui laskis lamadestiirus kiirelt ja kindlalt kõik märgid alla, tõstes Eesti teatemaakonna koguni 2. kohale (+1,4). Ka püstitiir läks Zahknal ilma viperusteta ning Eesti jätkas pärast teist tiiru kõrges mängus, olles 3. kohal (+7,9). Viimasel suusaringil läks Zahknal raskeks ja ta andis oma vahetuse üle 7. kohal (+35,7).

Teist vahetust sõitnud Kalev Ermits pidi nii lamadestiirus kasutama kahte ja püstitiirus ühte lisapadrunit. Kui pärast püstitiiru asus Eesti 7. kohal (+35,9), siis kolmandaks vahetuseks vahe veidi suurenes ja Eesti langes 9. kohale (+57,1).

Kolmanda vahetust sõitnud Kristo Siimer võttis lamadestiirus ühe ja püstitiirus kaks lisapadrunit ning andis vahetuse üle ankrumehele Robert Heldnale 11. kohal (+2.24,9). Alles oma teisel maailmakarikaetapil võistelnud 20-aastane Heldna vajas mõlemas tiirus ühte lisapadrunit, kuid suusatamisega tuli aina kaotust juurde. Ta tõi Eesti finišisse 16. kohal (+4.30,8). 27 meeskonnast jõudis finišisse 23. Liidrilt said ringi sisse ja võeti rajalt maha Kasahstan, Hiina, Rumeenia ja Lõuna-Korea.

Teatesõidu võitis Norra ja seda tänu viimast vahetust suusatanud Johannes Thingnes Böle, kes möödus lõpusirgel Saksamaa ankrumehest Benedikt Dollist, edestades teda finišis kahe sekundiga. Norra kasutas ära 7 lisapadrunit ja tegi ühe trahviringi. Saksamaa piirdus kuue lisapadruniga. Kolmanda koha sai ühe trahviringi ja 8 lisapadruni kasutamisega Prantsusmaa (+51,9).