fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineKergejõustikMuud alad

Harrastusjooksjad enam Eesti meistrivõistlustel osaleda ei saa

1 minutit lugemist
Eesti meistrivõistlustel osalemise tingimusteks on litsents ja normi täitmine. Foto: Mallor Malmre
Eesti meistrivõistlustel osalemise tingimusteks on litsents ja normi täitmine. Foto: Mallor Malmre

Eesti meistrivõistlustel osalemise tingimusteks on litsents ja normi täitmine. Foto: Mallor Malmre

Harrastusjooksjatel ei ole enam võimalik Eesti meistrivõistlustel osaleda, sest 2016. aastal jõustunud Eesti meistrivõistluste juhendi muudatuste kohaselt saab litsentseerida vaid A või B normi täitnud sportlasi. Ilma litsentsita aga starti ei lubata.

Eesti Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juhi Toomast Tarmi kinnitusel ei puuduta muudatus ekideni Eesti meistrivõistlusi, vaid ainult individuaalalasid. “Poolmaratonis ja maratonis on norm, mille alusel pääseb ka Eesti meistrivõistlustele. Alla normi meistrivõistluste arvestuses osaleda ei saa,” rõhutas Tarm Jooksuportaalile.

Lisaks kaotas Eesti Kergejõustikuliit ühekordse litsentsimaksu tasumisel osalemise võimaluse poolmaratoni ja maratoni Eesti meistrivõistlustel. Miks taoline otsus vastu võeti, sellele küsimusele Jooksuportaalile alaliidust vastust ei tulnud. Varasemalt pääsesid näiteks poolmaratoni, maratoni või murdmaajooksu Eesti meistrivõistluste starti ka need jooksjad, kel A või B norm täitmata, pärast ühekordse litsentsimaksu tasumist. Rahvajooksude raames peetud Eesti meistrivõistlustel andis see harrastusjooksjatele võimaluse startida esimesest stardigrupist.

Eesti meistrivõistluste juhendi järgi on Eesti absoluutsetest suvistest ja talvistest üksikalade meistrivõistlustest osavõtuks A- ja B-norm. A-normiks on vastava ala eelmise hooaja edetabeli 32., B-normiks 50. tulemus. Normid peavad olema täidetud jooksval või sellele eelneval hooajal. Normide täitmise viimaseks päevaks on meistrivõistlusteks eelregistreerumise tähtajale eelnev päev. Osalema lubatakse kõik kehtestatud korras eelregistreerunud A-normi täitnud eelregistreerunud võistlejad. Kui võistlusalal osaleb vähem, kui 24 A-normi täitjat, täiendatakse osavõtunimekirja kuni selle arvu täitumiseni kehtestatud korras eelregistreerunud B-normi täitjatega käimasoleva hooaja edetabeli paremusjärjestuses. EKJL-i saavutusspordi juhil on õigus enda äranägemisel lubada igal alal võistlema lisaks kuni kaks kehtestatud korras eelregistreerunud sportlast.

JOOKSUPORTAAL