TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Hannes Veide võitis rajarekordiga Lahemaa Challenge ultrajooksu

1 Minutit lugemist
Hannes Veide võisukarikaga. Foto: erakogu

Hannes Veide võisukarikaga. Foto: erakogu

Spordiklubi ProRunner liige Hannes Veide võitis eile 100 km pikkuse Lahemaa Challenge ultrajooksu ajaga 8:51, mis on nii mehe enda kui ka uus rajarekord.

Veide sõnul oli tal stardist minek kiiruse mõttes mõistlik. “Vaatasin, mida Rünno Ruul korraldada plaanib tehes tagasitulekut ultratele. Peagi algas tehnilisem osa, kiviklibu ja singlid. Tõstsin pisut tempot ja sain eest minema, aga 30 km oli korralik tempogi. Isegi tiimid, kus joosti etapiti, asusid pisut tagapool ja vahe kasvas tagasipöördeks kõigi jälitajatega umbes 20 minutile,” kirjeldas Veide ultrajooksu käiku.

Raskemaks läks tal 80 kilomeetril, kus üks võistkond temast möödus. Seevastu individuaalarvestuse võistlejad jäid kaugele maha. Põnevaks läks Veide jaoks 6 km enne lõppu. “Veel üks tiim tuli hooga peale ja õnneks olin just taastunud, läks jooksuks. Viimase kilomeetri alguses pikal asfaldilõigul “tõmbasin” käigu sisse ja üllatasin,” märkis Veide. Kuu lõpus plaanib ta Taanis startida DHL Stafetten 5×5 km distantsil.

Naistest võitis 100 km jooksu saarlanna Raili Rüütel ajaga 11:05. 100 km teatejooksu kiireimaks võistkonnaks osutus Pioneeripataljon ajaga 8:29. 30 km naiste parimana finišeeris Riika Pynnönen ajaga 2:15 ja meeste parimana Olev Vahemaa ajaga 2:43.