fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Muudatustega Haapsalu maraton jätkab uue korraldajaga

1 minutit lugemist
Haapsalu maratoni lõpusirge kulgeb endises raudteejaamas. Foto: Haapsalu Maraton
Haapsalu maratoni lõpusirge kulgeb endises raudteejaamas. Foto: Haapsalu Maraton

Haapsalu maratoni lõpusirge kulgeb endises raudteejaamas. Korraldajate foto

14. mail toimuv 3. Haapsalu jooksumaraton tuleb osalejate ette mitme uudisega, lisaks uuele rajale on kavas poolmaratoni distants ning vahepeal on vahetunud maratoni korraldaja.

Kaks aastat tagasi Haapsalu maratoni käima tõmmanud seltskonna liikmed on ka muudel elualadel väga tegusad inimesed ning sellest tingitud ajahäda tõttu otsustasid nad oma ettevõtmise üle anda professionaalsele korraldustiimile, kes jooksusõbra jaoks on eelkõige tuntud kui Pääsküla raba maratonide või Haanja Ultra100 korraldajana. Uus korraldaja toob senisesse harjumuspärasesse Haapsalu maratoni korraldusse mõned muudatused, osad neist on ette kirjutatud veel eelmiste korraldajate poolt, teine osa uuendusi on aga niiöelda uue korraldaja “uus luud”.

Maratoni võistluskeskus on seekord ühes kohas – Haapsalu raudteejaama juures. Kõik kolm kavas olevat distantsi – maraton, poolmaraton ja 10 km jooks algavad ja lõppevad sealsamas. Sel aastal ülipikka kepikõndi kavas pole, selle ala harrastajad saavad ennast proovile panna kas 21,1 km pikkusel või siis 10 km distantsil. Haapsalu maratonile registreerumine avaneb 4. aprillil ning saab toimuma osaleja jaoks uues keskkonnas.

Kõigest suure jooksupäevaga seotud peensustest lubas korraldustiimi vedav Ivar Tupp täpsemalt juttu teha siis, kui on asjasse sisse elanud ehk kohapeal käinud ning oludega ja inimestega tutvunud.