TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Friday Night Run paneb õhtuhämaruses Tartu helkima

1 Minutit lugemist
Iga jooksul osaleja saab helkuri. Foto: Tarmo Haud

Iga jooksul osaleja saab helkuri. Foto: Tarmo Haud

6. oktoobri õhtul, päev enne 6. Tartu Linnamaratoni leiab Tartu südalinnas esmakordselt aset Friday Night Run ehk 4-kilomeetrine meeleolukas jooks ülikoolilinna tänavate õhtuhämaruses.

Friday Night Runi eesmärk on murda spordiürituste kui karmide võistluste müüti ja tuua vaheldust traditsioonilisse rahvaspordiürituste formaati. Lisaks pakub üritus võimalust veeta reede õhtul kvaliteetselt aega ning põhjust tulla enne Linnamaratoni päev varem Tartusse.

Friday Night Run juhatab jooksjad mööda sügisese ülikoolilinna teada-tuntud tänavaid, mis õhtuvalguses hoopis uue näoga näivad. Friday Night Run’ile võib tulla nii isiklikke rekordeid püüdma kui ka lihtsalt Taaralinna öiselt tagurpidi tänavaid avastama – joosta saab nii ajavõtuga kui ajavõtuta. Selleks, et jooksurajal kramp jalga ei lööks ning samm kergem oleks, alustab kell 20 Tartu Raekoja platsil vägeva valgusshow ja virgutusbiitidega NÖEP. Virgutusest võivad osa saama tulla ka need, kel jooksutossud sel õhtul millegipärast kappi jäävad.

Kuigi praegu kompenseerib ilmataat veel heldelt suvel saamata jäänud päikesepaistet ja sooja, loojub päike juba harjumatult vara. Selleks, et ükski jooksja nähtamatuks ei jääks, kingib Klubi Tartu Maraton kõikidele osalejatele ägeda slap-wrap helkuri. Lisaks kutsuvad korraldajad koostöös maanteeametiga osalejaid erksate ja helkivate kostüümide abil end veelgi nähtavamaks tegema. Kõige säravamaid kostüüme ootavad ees auhinnad.

Friday Night Run on liitunud ka maanteeameti liiklusviisakuse üleskutsega. Kuna käes on juba üsna pime aeg siis soovitab maanteeamet igaühel endale meelepärane nähtavaks tegemise vahend leida www.silmapaistev.ee lehelt. Ole silmapaistev ka spordirajal!

Kampaania ,,Viisakus algab meist endist. Ka liikluses.“ toimub 20. septembrist 17. oktoobrini. Kampaania sihtrühmaks on 25–45-aastased liiklejad ning selle raames kutsub maanteeamet üles kõiki asutusi ning organisatsioone toetama liiklusviisakuse kampaaniat.