TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Rattasport

Filter temposõidu sarja üldvõidu eest heitlevad Raido Saar ja Priit Prous

1 Minutit lugemist

Enne Filter Temposõidu Karikasarja viimast etappi, kolmapäeval Pirital toimuvat 10 km pikkust individuaalset temposõitu on reaalne võimalus sarja üldvõit pälvida kahel mehel: Raido Saarel ja Priit Prousil.

Saar juhib üldarvestust 1693 punktiga, Prous kaotab talle 72 punktiga. Silmas tuleb aga pidada asjaolu, et arvesse läheb viis paremat tulemust. Lihtsustatult arvutades suudab Prous Saart esikohalt tõugata vaid juhul, kui Pirital parimat aega näitab. Sel juhul ei tohi Saar aga mahtuda esikolmikusse.

Eelis on siiski Saarel, kes edestas samal rajal peetud Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapil Prousi 12 sekundiga.

Tuletame meelde, et eelregistreerimine lõpeb täna südaööl. Ainult need, kes panevad end kirja tänase päeva jooksul, saavad valida endale meelepärase stardiaja. Vihma ei tasu peljata, sest Norra ilmaportaali yr.no andmetel on kolmapäeva õhtul oodata vahelduva pilvisusega ilma. Sooja lubatakse 20 kraadi.

Juuni keskel peetud Filter Pirita temposõit osutus äärmiselt populaarseks – startis koguni 297 ratturit, mis tähistab sarja osalusrekordit. Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud üle 150 inimese. Rajarekordit hoiab enda käes tänavuse 3. etapi võitja Timmo Jeret, kes läbis distantsi ajaga 13.10,67. See teeb keskmiseks kiiruseks 45,53 km/h.