TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Euroopa vanima maratoni võitsid Elijah Kemboi ja Marina Damantševits

1 minutit lugemist

Keenlane Elijah Kemboi ja valgevenelanna Marina Damantševits (pildil) võitsid 2. oktoobril Slovakkias 88. Kosice maratoni, mis on Euroopa vanim maraton. Kemboi läbis maratoni isikliku rekordiga 2:11.15. “Ma oleksin jooksnud kiiremini, aga mul tekkisid jalaga probleemid. Õnneks sain hädast pärast 35. kilomeetrit jagu,” ütles Kemboi, kes lootis lõpuaega 2:10 kanti. Teise koha sai oma kolmanda maratoni jooksnud etiooplane Ebisa Merga Ejigu samuti isikliku tippmargiga 2:12.10. Kolmandana finišeeris tema kaasmaalane Gebo Burka 2:12.30-ga.
,
Naistest teenis võidu nelja-aastase tütre ema 26-aastane valgevenelanna Marina Damantševits, kes võttis liidrikoha sisse 35. kilomeetril ja hoidis seda lõpuni. Tulemuseks isiklik rekord 2:33.53. Tema senine parim tulemus 2:35.22 pärines möödunud kevadel Krakovist. Damantševitsi jaoks oli tegemist kolmanda linnamaratoni võiduga. Möödunud aastal võidutses ta Riias ja tänavu Lodzis. “Tahtsin joosta kiiremini, kuid see ei olnud võimalik,” ütles valgevenelanna, kes seadnud sihiks Londoni olümpia. Teise koha sai noor etiooplanna Halima Hassem ajaga 2:35.47. Kolmas koht kuulus isikliku rekordiga 2:36.28 tema kaasmaalannale Seada Karir Adilole. Kokku lõpetas maratoni 6600 jooksjat 38 riigist.