fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Ettevaatlikkus tagas Keio Kitsele Elva Mäejooksu võidu

1 minutit lugemist
Keio Kits üritab võistlustel oma jalgu hoida, sest teab, mida tähendab vigastus.
FOTO: VEIKO JÜRIS
Elva jooksusarja  kolmanda etapi – täna toimunud kolme kilomeetri pikkuse Elva Mäejooksu võitis tehnilistel keerukatel laskumistel end tagasi hoidnud Keio Kits, erinevalt alguses liidrikohal olnud Allar Lambist, kes kukkumise tõttu jooksu katkestas.
Stardist pani kõige suurema hooga minema Allar Lamp, kuid esimesel tõusul ta kukkus. “Panin põlve maha. Pool kilomeetrit hiljem mäest alla joostes muru peal kurvi võttes kukkusin kõhuli. Libisesin tükk maad käte ja põlvede peal edasi. Keio Kits jooksis must mööda. Tõusin küll kiiresti püsti ja jooksin täiega Keiole järgi, aga järsul tõusul olid jalad nii täis ja andsin alla,” ütles Lamp Jooksuportaalile. Ta jättis jooksu pooleli. “Läksin starti selle mõttega, kas võtta kõik või mitte midagi. Nägin, et Keio hoiab laskumistel tagasi. Ma jooksin julgelt alla, eks see karistaski ära,” arvas Lamp. Eelmisel aastal sai ta Elva Mäejooksul keenialase Ibrahim Mukunga järel teise koha ja üle-eelmisel aastal võitis.
  
Esimest korda Elva mäejooksul osalenud Keio Kits võitis lühikese raja ajaga 10.31. Endine laskesuusataja Indrek Tobreluts ei jäänud temast sugugi kaugele maha, kaotades vaid 7 sekundiga. Kolmanda koha sai Dmitri Aristov ajaga 11.12. “Päris hull ja ekstreemne rada, suusatajatele sobib. Soojenduse ajal väänasin juurikate peal mäest alla joostes kergelt hüppeliigest. Pärast Allari kukkumist tõstsin tõusu peal tempot jäi ainsana mind jälitama naelikutes Indrek. Laskumised võtsin poolkõndides, et jalgu mitte ära lõhkuda,” mainis Kits Jooksuportaalile. Ta tänas jooksu korraldajaid selle eest, et nad raja puudelt kukkunud lehtedest ära puhastasid, sest muidu ei oleks juurikaid näha olnud ja lehed oleksid trassi libedaks muutunud. Naistest võitis Elva Mäejooksu Birgit Pihelgas ajaga 13.54. 
Elva mäejooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL