fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Estoloppeti teise etapi võitsid Peeter Kümmel ja Heleri Kivil

1 minutit lugemist
18 Tamsalu-Neeruti maratoni võitja Peeter Kümmel. Foto: Kaimo Puniste
18 Tamsalu-Neeruti maratoni võitja Peeter Kümmel. Foto: Kaimo Puniste

18 Tamsalu-Neeruti maratoni võitja Peeter Kümmel. Foto: Kaimo Puniste

Lääne-Virumaal Pariisis täna peetud Estoloppeti suusasarja teise etapi – 18. Tamsalu-Neeruti maratoni võitis Eesti suusakoondislane Peeter Kümmel, kes päev varem sõitis Lahtis maailmakarikaetapil sprindi veerandfinaalis. Sportlane läbis 40 km ajaga 1:50.33.

Peeter Kümmel ei ole just sage osaline kodustel suusamaratonidel. “Maailmakarika karusell on nii tihe olnud, et ei ole aega saanud. Üksikud üritused on olnud, mis pole eriti edukalt lõppenud. Täna oli põldudel küllaltki tuuline ja esimene ring sõideti madala tempoga. Viimasel ringil sõitsin tõusudel nii kiiresti, kui suutsin. Pärast joogipunkti 30 kilomeetril toimus väike kukkumine, siis hakati kiiremini sõitma, siis tõstsin ka ise tempot,” rääkis Kümmel. Järgmise stardi teeb ta 1. märtsil maailmakarikaetapil Kanadas, taas sprindi distantsil. Kümmeli järel lõpetas maratoni teisena Tartu suusaklubi liige Mart-Kevin Põlluste, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:51.49. Ajaga 1:51.50 jäi kolmandaks Ilmar Udam RR suusaklubist.

Kiireim naine oli tartlanna Heleri Kivil, läbides distantsi ajaga 2:09.50 ja lõpetades üldjärjestuses 58. kohal. “Meil oli päris tihe rebimine omavahel. Neli esimest naist suusatasid koos ühes pundis. Esimese ringi sõitsime koos. Teisel ringil hakkasid vahed sisse tulema. 5 kilomeetrit enne lõppu õnnestus mul teiste eest ära pääseda,” kirjeldas Kivil maratoni kulgu. Kuigi värske lumi sadas peale, ei olnud see tema sõnul takistuseks, sest sõitjaid oli ringil palju ning rada muutus hästi libisevaks,” lisas Kivil. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 474 ja lühikesele 94 suusatajat.

Poolmaratoni võitjaks tunnistati ajaga 1:03.31 Robin Nirgi, kes saavutas vaid sekundilise võidu M15-klassi parima Tauri Kaasiku ees. N15-klassi parim oli Õnnela Rodendau, kes läbis 20 km ajaga 1:14.12. Palamuselt pärit Tauri Kaasik tuli poolmaratonile võidumõtetega. „Vaatasin registreerunute nimekirja ja mõtlesin, et võit peab tulema, muudmoodi ei saa! Olen sellel hooajal nii umbes tuhatkond kilomeetrit sõita jõudnud. Tänased olud olid samas üpris keerulised – vastutuul, tuisk ja vahepeal üsna künklik, tuli lausa paaristõugetega lükata, et edasi jõuda,“ täienes Kaasiku suusakilomeetrite konto visalt.

Järgmine etapp Estoloppeti sarjas peetakse 28. veebruaril Kõrvemaa suusaradadel.

18. Tamsalu-Neeruti maratoni tulemused