fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Estoloppeti kolmanda etapi võitsid Algo Kärp ja Kaija Vahtra

1 minutit lugemist
Algo Kärp maratoni finišis. Foto: Kaimo Puniste
Algo Kärp võitjana finišis. Foto: Kaimo Puniste

Algo Kärp võitjana finišis. Foto: Kaimo Puniste

Eile Kõrvemaal peetud Estoloppeti kolmanda etapi – 18. Tallinna suusamaratoni kiireimaks meheks osutus Viljandi suusaklubi sportlane Algo Kärp, kes läbis distantsi ajaga 1:36.37.

Tema jaoks oli tegemist juba kolmanda stardiga nädala jooksul, lõpetades need kõik ka võiduga. Rahvusvahelisel areenil võistleb Kärp taas märtsi keskel Norras Ski Classic sarja kuuluval võistlusel. Ja seda tänu tšehh Lucas Bauerile, kes korraldab kogu teeninduse tema eest ära. “Pühapäeval sõidan Jaak Mae karikavõistlustel, Haanjas ma seetõttu suusatada ei saa,” ütles Kärp.

Parim naine, Kaija Vahtra Võru suusaklubist, läbis 38 kilomeetrit ajaga 2:03.45. “Alguses läksin treeningu mõttega. Kui sain esimesed naised kätte, siis toimus võistlusmoment ka. Olen kümme korda suusatanud tänavu,” lausus praegu Maarja põhikoolis kehalise kasvatuse õpetaja ja massöörina tegutsev Vahtra. Eeloleval nädalavahetusel stardib ta Haanjas Estoloppeti neljandal etapil.

Poolmaratoni võitjaks tunnistati ajaga 56.47 Armand Pihlak. M15-klassi parim oli Kasper Keerberg Ambla Suusaklubist, kes jäi võitjale alla nelja sekundiga. N15-klassi võitis üldprotokollis 16. kohal lõpetanud Aiki Jalakas. RR Suusaklubis sõitev sportlane läbis poolmaratoni ajaga 1:07.38. Tallinna maratonil võtsid üksteiselt mõõtu ka Anti Saarepuu ja Raio Piiroja, kes otsustasid kogu distantsi koos läbida. Mehed lõpetasid maratoni ajaga 1:52.35. Kokku registreerus pikale maratonile 533 ja lühikesele 156 suusatajat. Järgmine etapp Estoloppeti sarjas peetakse 5. märtsil Haanjas.

18. Talinna maratoni tulemused